burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Vekillerden ihale ve ödenek açıklaması

Vekillerden ihale ve ödenek açıklaması
318 kez okundu
24 Mayıs 2019 - 21:19

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde yapılacak olan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinin ihale tarihi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ödenek ayrıldığını açıkladı.

“ÇALIŞMALAR TAMAMLADI, YENİ İHALE SÜRECİNE GİRİLDİ”

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi ile ilgili tekrar ihale sürecinin başladığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur Merkez Kışla Mahallesinde, 21500 m2 arazi üzerinde, arazinin fiziki şartları göz önünde bulundurularak tasarlanan, 100 kişilik Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezimizin ihalesi 12.04.2019 tarihinde gerçekleşti ancak ihale sürecindeki eksik bilgilerden ve düzenlemelerden dolayı iptal edilmişti. Burdur Özel İdaremiz tarafından yeni ihale tarihi 20 Haziran 2019 olarak belirlendi.” şeklinde açıklamada bulundular.


“TAM ANLAMIYLA YAŞAM MERKEZİ”

Sosyal alanlarla tam anlamıyla bir yaşam merkezi olacağını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “İdari bina ve 2’şer katlı 11 adet yaşam evi ile toplamda 10300 m2 inşaat alanı oluşturulmuştur. İdari binada 26 adet 2’şer kişilik banyo-wc’li 38’er m2’lik yaşam odaları bulunmakta ve yaşam odalarının bulunduğu katlarda dinlenme ve yemek salonları birbirleriyle ilişkili olarak yer almaktadır. Huzurevi sakinlerinin daha iyi ve sağlıklı yaşam potansiyelleri için hobi odaları, atölyeler, spor salonu, konferans salonu, mescit, kuaför market gibi sosyal mekânlar ve sakinlerin günlük ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için; genel mutfak, çamaşırhane, revir (doktor ve hemşire odası), egzersiz odası (Fizyoterapist odası) bulunmaktadır.” dediler.

“ÖDENEKLERLE İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK”

Turizm sezonunda ziyaretçi memniyetini arttırmak amacıyla Kültür Bakanlığından ödenek ayrıldığını belirtten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne bağlı müze ve örenyerinde turizm sezonunda ziyaretçi memnuniyetini arttırmak amacıyla Burdur İlimize 550.000,00 TL ödenek tahsis edilmiş olup bu kapsamda başta Sagalassos Örenyeri, Burdur Müzesi ve Burdur Doğa Tarihi Müzesinin ihtiyaçlarında kullanılmak için çalışmalar başlatılmıştır.” şeklinde açıklamada bulundular.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.