burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Vali Hasan Şıldak’tan Ağlasun çıkarması

Vali Hasan Şıldak’tan Ağlasun çıkarması
360 kez okundu
31 Mayıs 2019 - 8:51

Vali Hasan Şıldak, Çarşamba günü Ağlasun İlçesine ziyarette bulundu.

İlçe Programına kurum ziyaretleri ile başlayan Vali Şıldak, programının devamında Hisar ve Kibrit köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Ziyaretin son bölümünde eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Şehit ve gazi aileleri, ilçe yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldi.

KURUMLARI ZİYARET ETTİ

Vali Şıldak, Ağlasun programının ilk bölümünde Kaymakamlık, Belediye, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Ali Ulusoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Vali Şıldak, Kaymakam V. Harun Reşit Han’ı makamında ziyaret ederek brifing aldı.

HİSAR VE KİBRİT KÖYLERİNİ ZİYARET EDEREK VATANDAŞLA BULUŞTU

Ağlasun programına köy ziyaretleri ile devam eden Vali Şıldak, Hisar ve Kibrit köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, talep ve istekleri dinledi. Köylere ziyareti kapsamında Hisar Köy de TKDK destekleriyle yapılan çiftlikte incelemede bulundu ve Kibrit Köyü’nde yaşayan İbrahim Beder’i (91) evinde ziyaret etti.

AĞLASUNLULARLA İFTAR YAPTI

Ağlasun İlçesi programının son bölümünde Vali Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Şehit ve gazi aileleri, ilçe yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldiler.

Vali Hasan Şıldak iftarda yaptığı konuşmada; “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızla hep bir arada olmaya gayret gösterdik. İlçelerimizi ve köylerimizi ziyaret ettik. Bugünde bu şirin ilçemiz Ağlasun’da çok güzel bir program çerçevesinde Kaymakamlığımız tarafından ve değerli kaymakamımızın düzenlediği program çerçevesinde Kaymakamlığımızı, Belediyemizi ziyaret ettik. Jandarmamızı Emniyetimizi ziyaret ettik. Belediye Başkanımıza yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ettik. Yine İl Genel Meclisi üyelerimize, mahalle muhtarlarımıza, köy muhtarlarımıza yeni görevlerinde başarılar diledik. Daha sonrada iki küçük köyümüzü ziyaret ettik. Kaymakamımızın planladığı şekilde Hisar Köyümüz ve Kibrit Köylerimizi gördük. orada muhtarlarımız vatandaşlarımızla sohbet ettik. Onların ihtiyaçlarını taleplerini aldık. Sorunlarını dinledik, dertleştik. Bugünde buradayız, bugünde aslında baktığımız zaman bu aksam bütün Ağlasun burada, çünkü Ağlasun’u temsil eden bütün yöneticiler ve toplumumuzun değerleri aslında toplumumuzu milletimizi oluşturan en temel değerlerimiz bu salonda masaların etrafında toplandılar. Hepinizle birlikte olmaktan ben ve eşim adına çok mutluyuz ve bahtiyarız. Bugün bize bu ziyaretlerimizde de İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüz eşlik ediyor. Hepsi adına ben sizlere tekrar saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bizleri ayakta tutan değerler, bizleri ayakta tutan maneviyat ramazan ayında en zirveye çıkıyor, doruk noktasına ulaşıyor. Bu nedir? Milli ve manevi değerlerimizin en sıcak şekilde birliğimizi bütünlüğümüzü en kuvvetli şekilde Ramazan ayında iliklerimize kadar hissediyoruz. Bizi aslında millet yapan ve devletle kaynaştıran da budur. Baktığımız zaman çevremize bizim varlığımız ve mevcudiyetimizin devamı olan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır. Bunu ifade ediyoruz.

Bugün yine Şehitlerimiz vardı, izlemişsinizdir. Geçmişte olduğu gibi hala şehit vermeye devam ediyoruz. Çünkü bu topraklar üzerinde Türkiye’de yasamanın bir bedeli var. Demek ki böyle olması

gerekiyor ve devletimiz bunu gerçekleştiriyor. Bu mücadeleyi veriyor PKK’ya da karşı veriyor DEAŞ’a karşı veriyor, DHKP’ye de karşı veriyor, FETÖ’ye karşı veriyor. Neden veriyor bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşamak adına veriyor. Bu mücadelenin de bir bedeli oluyor şehitler veriyoruz. Onları toprağa defnediyoruz, ama gönlümüzde ebediyete kadar yaşatıyoruz. İşte şimdi onların bu masaların etrafında oturan anneleri babaları kardeşleri eşleri bütün yakınları da bize bir emanet olmuş oluyor. Onları hiç unutmuyoruz aslında, bizler yani devlet onlardan güç alıyor onlar olmasa biz olmayız ve devletimizde bu başarıları gösteremez. Fakat milletimizin bütün diğer fertleri de kendini bilen kendini bu vatana adamış bu devlete sadakat duyan bütün vatandaşlarımız da en az o ailelerimiz kadar bu acıyı yüreklerinde hissediyor ve devlete olan güvenini sadakatini gösteriyor bu dayanışma ve birlik oldukça, bu bütünlük oldukça, çok daha ilerilerde, çok daha önümüzde, daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber göreceğiz ve yaşayacağız inşallah. Buna inanıyoruz. Bizi başka ayakta tutan bir şey yok. Maneviyat var, Milliyet var ve içimizde hissettiğimiz güzel duygular var, bu ruh hali var. işte Ramazan Ayıda iftar sofralarıyla olsun, Teravih Namazlarıyla olsun, dayanışmasıyla olsun, yardımlaşmasıyla olsun, toplumumuzu adeta bir araya getiriyor. Kenetlenmemize sebep oluyor. Bizler sizlerle burada bu kenetlenmeyi bu birlikteliği yaşıyoruz. İçimizden hissederek yaşıyoruz. Laf olsun diye bunu söylemiyoruz ve hepinizden Allah razı olsun. Bu davete icabet ettiniz. Başta bunu gerçekleştiren Kaymakam arkadaşım ve onun bütün çalışma arkadaşlarına burada yemek sunumunu yapan firma görevlilerine ve bu güzel musikiyi dinleten grubumuza da teşekkür ediyorum. Kaymakamımız kendi konuşmasında da belirtti. Çok genç bir kardeşimiz, benim öncesinden de tanıdığım bir meslektaşım. Buradaki görev süresi doldurup Bayram tatili içinde aramızdan ayrılacak. Kısa süre içinde ilçemize çok değerli hizmetleri oldu ve her şeyden önce meslek ve devler adamlığı adına yaptığı değerli katkılar gösterdiği duruş dolayısı ile ben sizlerin huzurunda kendisini tebrik ediyorum. Yolu açık olsun ve başarılarla dolu olsun diliyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de yine birlikte çalışmayı nasip etmesini de Allah’tan niyaz ediyorum ve sizlere de tekrar huzur içinde Ağlasun’da birlik içinde beraberlik içinde devlet millet kaynaşmasının en iyi örneklerini gösteren bir ilçe olarak daha da yolunuz açık olsun. En iyi hizmetler sizlerle buluşsun diye temennide bulunuyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınız şimdiden mübarek olsun hepinizi saygıyla selamlıyorum hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.