burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Yurtdışı Bedelli Askerlik Eğitimleri’nin Burdur’da verilmesi gündemde

Yurtdışı Bedelli Askerlik Eğitimleri’nin Burdur’da verilmesi gündemde
620 kez okundu
31 Mayıs 2019 - 9:19

AK Parti Burdur Milletvekili ve Divan Katip Üyesi Bayram Özçelik, Burdur basınına yazılı açıklamada bulunarak son günlerde epeyce gündemi meşgul eden konulardan bedelli askerlik konusunda bilgilendirmede bulundu.

Burdur’da en son 2012 Nisan ayı celbinde eğitimlerini tamamlayan yurtdışı bedelli askerlerlik hizmeti, o tarihten beri Burdur’da verilmiyordu. Son bedelli askerlik yasası ile Burdur’a 21 günlük temel eğitime gelen askerlerin çarşı izni olmaması nedeniyle il ekonomisine yeterince katkı sağlamaması farklı beklentilere yol açtı.

Yazılı açıklamasında Yurtdış Bedelli Askerlik Eğitimleri’nin tekrar Burdur’a verilmesi için girişimde bulunulduğunu kaydeden Milletvekili Özçelik, “Mecliste görüşülecek Askerlik Yasa Teklifi sonrasında özellikle Yurtdışı Bedelli Askerliğin Eğitimlerin Burdur’umuzda yapılması için aylar öncesinden görüşmelerde bulunuyoruz.Milli Savunma Bakanımız, Milli Savunma Komisyon Başkanımız ve Milli Savunma Bakan Yardımcılarımız ve Genel Kurmay Başkanımızla görüşmelerde ve yazılı bir şekilde girişimlerde bulunduk. Bu çerçevede Burdur Valimizin ve Burdur’daki Komutanlarımızla da değerlendirmelerde bulunduk. Vekiller olarak bu girişimlerimiz üzerine Burdur’daki Oda ve Birlik Başkanlarımızın da destek sağlamasını talep ettik ve bu çerçevede tüm Oda ve Birlik Başkanlarımızın da desteklerini alarak yıllardır Burdur’da eğitimleri yapılan Yurtdışı Bedelliliğin Burdur’umuza tekrar verilmesini ümit etmekteyiz.Ayrıca Burdur Vekilimiz Yasin Uğur’unda Mecliste Milli Savunma Komisyonu Üyesi olarak görüşmeleri olmuştur.” Dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.