burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Turuncu Eğitim Artık Anadolu Lisesi Oldu

Turuncu Eğitim Artık Anadolu Lisesi Oldu
952 kez okundu
11 Haziran 2019 - 14:06

Burdur’da özel eğitim alanında faaliyetlerini başarıyla sürdüren Turuncu Eğitim Anadolu Lisesi hakkında Kurucu Müdür Vahit Bulur Burdurweb Dergisi okurlarına söyleşide bulundu.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Vahit Bulur, 1977 doğumlu Matematik Öğretmenliği mezunu ve yıllarını dershanelerde ve özel öğretim kurumlarında öğretmenlik yapmış ve bu yılların büyük bir kısmını Burdur’un gençlerini geleceğe ve üniversiteye hazırlamakta kullanmış bu misyonu şimdi de Turuncu Eğitim Anadolu Lisesi Kurucu Müdürlüğü yaparak sürdürmeye devam eden Burdur’a ve Burdur’un gençlerine yön vermeye çalışan öğretmenim, idareciyim ve kardeşinizim.

Turuncu Anadolu Lisesi’ni bize anlatır mısınız?

Vahit Bulur:Turuncu Eğitim Anadolu Lisesi Şehrin merkezinde butik anlayışla kurulmuş sınırlı sayıda öğrencisi olan ve modern dersliklere sahip, sessiz ders çalışma salonu ve sosyal donatı anlamında kafeteryası olan il emniyet müdürlüğü yanında olması avantajımızla güvenli bir okuldur.

Butik dershanecilikten Anadolu lisesine uzanan bu süreci bizi anlatır mısınız?

Vahit Bulur: Bizler ilk önce Isparta’da temellerini attığımız butik dershaneciliği önceden tanıdığımız ve sevdiğimiz eğitimin başkenti olan Burdur’umuza bir yıl sonra kazandırdık.Böylelikle Burdur’un eğitimine yeni bir renk ekledik.Bizimle beraber Burdur’da farklı bir eğitim sistemi ile tanışmış oldu.2014-2015 yılına kadar Burdur’umuzun gençlerini özel butik sınıflarda mükemmel eğitim ve öğretim kadrosuyla geleceğe hazırlamaya devam ettik.2014-2015 öğretim yılından itibaren ise dershanelerin kapanması kararıyla bu süreçte bizler mesleği öğretmenlik olan yıllarımıza geçirdiğimiz 4 arkadaş olara gönül verdiğimiz ve Burdur’a kazandırdığımız Turuncu ismi ile temel liseye dönüştük.Bu Turuncu bayrağını hiç yere düşürmeden 2018-2019 eğitim döneminin sonuna kadar çizgimizden sapmadan ve geleceğin öğretmenlerini, mühendislerini, doktorlarını vatanına milletine sevdalı bireyleri olan Burdur’umuzun gençlerini yetiştirmeye devam ettik.2019-2020 öğretim yılı ile beraber Allahın izniyle Özel Turuncu Anadolu Lisesi ruhsatını almış olarak Burdur’un gençlerini yetiştirmeye devam edeceğiz.

Turuncu Anadolu Lisesi’nin akademik kadrosu hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Vahit Bulur: Akademik kadromuz alanında yetkin özverili , dürüst, çalışkan , fedakar yeri geldiğinde onlara yön veren değerli ve kıymetli eğitim neferlerinden oluşmaktadır.

Öğrenciler neden Turuncu Anadolu Lisesi’ne gelmeli?

Vahit Bulur: Hedefleri ve idealleri olan ve bir amaç doğrultusunda okuyan öğrencilerin aradıkları her şey Turuncu da var.Bire bir eğitimler, seviye koruma dersleri, başarı izleme sınavları, yeni nesil sınav soruların çözümlenmesi, akıl yürütmeye dayalı dersler hepsi de turuncu da var.Ayrıca Sosyal ortamdan, ders çalışma kamplarına kadar bir çok eğitim modeli turuncuda var.

Okulun eğitimi konusunda bizi bilgilendir misiniz?

Vahit Bulur: Okulumuz Özel Anadolu Lisesi olarak 9,10,11 ve 12 sınıflara hitap etmektedir.Sınıflarımız 15-16 kişilik sınırlı kontenjanlarda özel bir hizmet sunmaktadır.Okul programın içerisinde tekrar dersleri olan bir önceki yıllarda eksik olan konuları kapatacak, bir yıl içerisinde iki yılı birden okuyabildiğinin ve 12. Sınıfa geldiğinde tüm lise müfredatını 12.sınıfın yazından başlayarak anlatılan ve okul sonraları bire-bir soru çözme ve konu anlatımlı bir eğitim verilmektedir.

Genel eğitim konusunda görüşleriniz nelerdir?

Vahit Bulur: Eğitim konusunda genel görüşüm ise Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile aynı bakış açısına sahibim.Ayrıca öğrencilerin seçimlerinde velilerin etkisinin çok fazla olduğunu düşünüyorum.Bu da yeni nesil gençlerde bir mutsuzluk, özgüvensizlik kaygılarının oluşmasına sebebiyet veriyor.Toplumda matematik bilmeyenin dışlandığı, müzikle resimle ve sporla uğraşanların “boş işlerle” uğraştığı düşüncesi toplumun hafızasından kazınması gerekir.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.