burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Hurda araç indiriminde artış yapıldı

Hurda araç indiriminde artış yapıldı
674 kez okundu
12 Haziran 2019 - 11:51

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Torba Yasa ile araçlarda hurda indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldığını duyurdu.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi , 635 sayılı KHK’da değişiklik yapılmasına dair kanunun Resmi Gazetede yayımlandığını söyledi. Sipahi “Bu kapsamda 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, TIR çekicisi cins araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında tahakkuk eden ÖTV’nin terkin edilecek üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı” dedi. Başkan Sipahi, ülkemizde hurdaya ayrılması gereken araçların tümünün sanayiye kazandırılabilmesi için hurda teşvikinde artışın önemine dikkat çekerken, geçtiğimiz yıl da 10 bin liraya kadar olan teşvikin artırılmasının şoför esnafı için memnuniyet verici olduğunu aktardı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ CEZALARI İPTAL

Öte yandan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden kamyonet ve panelvan tipi (Kangoo, Doblo tipi) geçilmesi nedeniyle kesilen cezalar iptal oldu. Başkan Sipahi bu düzenlemeye ilişkin de “Kanun kapsamında cezalara ilişkin açılan davalara yer olmadığına ilişkin karar verilecek ve yargılama giderleri tarafların üzerine bırakılacak, vekalet ücreti talep edilemeyecek. Eğer tebliğ edilen cezalar ödendiyse bugünden itibaren üç ay içinde başvurulması halinde ödemeyi yapan mükellefe iade edilecek” açıklamasında bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.