burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Başkan Ünal’da yazılı açıklama

Başkan Ünal’da yazılı açıklama
538 kez okundu
17 Haziran 2019 - 21:04

Bucak Belediye başkanı Emrullah Ünal 14 Haziran Cuma günü yerel bir internet haber sitesinde yayınlanan haberle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE BAŞKAN ÜNAL’IN YAZILI AÇIKLAMASI

14 Haziran Cuma günü yerel bir internet haber sitesinde yayınlanan haberde İyi Parti Bucak İlçe Başkanı’nın Bucak Belediye Meclisi’nin olağan toplantılarının şeffaf olmadığı, kişiye özel kararlar alındığı gibi gerçeklikten uzak bir takım iddiaları yayınlanmıştır. Sayın başkan bilmelidir ki Bucak Belediyesi olarak meclis kararlarının tümü hemşehrilerimiz ile açık ve net bir şekilde anında paylaşılmaktadır. Belediye Meclisi’nde alınan kararlar hemşehrilerimizin bilgilerine sunulmakla beraber bütün bunlara ilave olarak isteyen bütün Bucaklı hemşerilerimizin Bucak Belediye Meclis toplantısına girme hakları vardır. Bu durumda sayın başkan da her ay yapılan meclis toplantılarımıza katılıp canlı bir şekilde dinleyebilme imkanına ve hakkına sahiptir. Dolayısıyla Bucak Belediyesi meclis toplantıları şeffaf ve açık bir şekilde yapılmakta ve halkımız ile paylaşılmaktadır. Ayrıca yazıda ” İlçemiz için alınan kararlar, neden şeffaf olmayan bir şekilde alınıyor” ifadesi de tamamen bir çelişkiden ibarettir. Çünkü alınan kararlar iyi partili meclis üyelerinin de oylarıyla alınmaktadır. Bu durumda sayın başkan kendi meclis üyesi arkadaşlarından ya habersizdir ya da sadece eleştiri yapmak için bu mesnetsiz iddiayı ortaya atmaktadır. Ayrıca sayın başkan bu ifadeleriyle kendi meclis üyelerini de zan altında bırakarak nereden bakılsa tutarsız ve çelişkili beyanlarda bulunmuştur.

Zaten büyük bir şeffaflık ve açıklık içerisinde halkımız ile paylaşılan meclis kararlarını belediye meclis toplantılarında canlı yayın yapılmasını talep ederek, art niyetli bir şekilde alınan kararlarda sıkıntılar mı var ya da kişilere özel kararlar mı alınıyor şeklinde algı oluşturmaya çalışmak en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizliktir. Bu durumda başkan bey’in yapmak istediği nedir, nasıl bir algı yapmaya çalışmaktadır? Kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.