burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Başkan Eroğuz, “Biz üretmek zorundayız”

Başkan Eroğuz, “Biz üretmek zorundayız”
434 kez okundu
19 Haziran 2019 - 15:35

S.S Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi 19 Haziran 2019 günü 66. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

2018 Faaliyet Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporu, Bilanço, Gelir Tablosu Hesapları ile 2019 Faaliyet Yılı İş Programı ve Bütçesinin onaylandığı Genel Kuruluna S.S Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Eroğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri, PANKOBİRLİK temsilcisi, Tarım ve Orman Bakanlığını temsilen İbrahim Yıldız ve Orhan Bağ, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli ve üye katıldı.
Kooperatif Burdur Satış Mağazasında gerçekleşen kurul divan üyelerinin seçimiyle başladı. Divan Başkanlığını Levent Kayaalp yaparken, Nihat Koç katip üye, Tekin Korkmaz katip üye, Kemal Kubilay Başkan Yardımcısı, Demirel Canbolat oy toplayıcı ve Bilal Özel oy toplayıcı olarak görev yaptı. katılım sağladı.

Kooperatifin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Genel Kurulda S.S Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Eroğuz konuşmada bulundu.

Gerçekleştirdiği konuşmada üretimin önemine ve desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Eroğuz, “Ülkemizin olmazsa olması üretimin desteklenmesi adına 2008 yılında tohum eleme tesisimizi hizmete açarak kendi ektiğimiz tohumu kendimiz üretir hale getirdik. Bölgemizin büyük bir kesiminin hayvancılıkla uğraşması nedeniyle Şeker Fabrikasından alınan yaklaşık 40 Bin Ton yaş pancar küspesini 2016 yılında kooperatife kazandırılmış paketleme makinesiyle paketlemesi yapılarak hayvancılıkla iştigal eden çiftçilerimize satışlarını yaptık. Amacımız üretim. Şunu açık ve net söylüyorum. Bugün dışarıda üretilip bizim midemizi dolduranlar, eğer biz üretmezsek bir gün gelir bizim gırtlamızı sıkabilirler. Bundan dolayı biz üretmek zorundayız. Biz üretene her zaman yardımcı olmak, elinden tutmak, yol göstermek zorundayız.” Dedi.

Başkan Eroğuz, S.S Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi 66. Olağan Genel Kuruluna katılan herkese teşekkür ederken, “Bu yıl ve gelecek yıllarda da üretiminizin bol ve bereketli olmasını temenni ediyorum. Hepinizi en kalbi duygularımla sevgi, saygı, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum” Dedi.

Başkan Eroğuz’un konuşmasının ardından . 2018 Faaliyet Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporu, Bilanço, Gelir Tablosu Hesapları ile 2019 Faaliyet Yılı İş Programı ve Bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Oylamanın ardından genel kurul sona ererken genel kurula gelen davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.