burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

Burdur’da 3 okulun inşaatı devam ediyor

Burdur’da 3 okulun inşaatı devam ediyor
1.101 kez okundu
15 Nisan 2019 - 17:58

Eğitim kenti Burdur’da devlet tarafından yapılan okul yatırımları son sürat devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne 13 yılda 700 Milyon Liraya aşkın yatırım yapan devlet, ilk, orta ve lise eğitimine de büyük yatırımlarda bulunuyor.

Öğrencilerin depreme dayanıklı, modern ve huzurlu öğretim binalarında eğitim almalarını sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı, Burdur’daki eğitimin başarısını yatırımlarıyla ödüllendiriyor.

Yıllarca Öğretmen Lisesi ismiyle bilinen lisenin yıkılan binasının yerine yepyeni modern eğitim binası ve yurt yapılıyor. Yapımına devam edilen 24 derslikli Göller Yöresi Anadolu Lisesi ve 300 kişilik pansiyonunun inşaatı aralıksız devam ediyor.

Atatürk Caddesi’nde bulunan tarihi Gazi İlkokulunun yıkılan binası yerine yine aynı ismi taşıyan 16 derslikli Gazi İlkokulu ile 20 derslikli Hacı Rahmi Sultan Ortaokulu inşaatları da sürüyor.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Milli Eğitim Bakanlığınca yapımı devam eden 3 okulun inşaatını yerinde inceledi. Vali Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve inşaat yetkililerinden bilgi aldı.

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.