Son Dakika
18 Nisan 2019 Perşembe
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur’da 3 okulun inşaatı devam ediyor

15 Nisan 2019 Pazartesi, 17:58

Eğitim kenti Burdur’da devlet tarafından yapılan okul yatırımları son sürat devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne 13 yılda 700 Milyon Liraya aşkın yatırım yapan devlet, ilk, orta ve lise eğitimine de büyük yatırımlarda bulunuyor.

Öğrencilerin depreme dayanıklı, modern ve huzurlu öğretim binalarında eğitim almalarını sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı, Burdur’daki eğitimin başarısını yatırımlarıyla ödüllendiriyor.

Yıllarca Öğretmen Lisesi ismiyle bilinen lisenin yıkılan binasının yerine yepyeni modern eğitim binası ve yurt yapılıyor. Yapımına devam edilen 24 derslikli Göller Yöresi Anadolu Lisesi ve 300 kişilik pansiyonunun inşaatı aralıksız devam ediyor.

Atatürk Caddesi’nde bulunan tarihi Gazi İlkokulunun yıkılan binası yerine yine aynı ismi taşıyan 16 derslikli Gazi İlkokulu ile 20 derslikli Hacı Rahmi Sultan Ortaokulu inşaatları da sürüyor.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Milli Eğitim Bakanlığınca yapımı devam eden 3 okulun inşaatını yerinde inceledi. Vali Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve inşaat yetkililerinden bilgi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi