burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

CHP İl Başkanı Akbulut’tan yazılı açıklama

CHP İl Başkanı Akbulut’tan yazılı açıklama
867 kez okundu
26 Temmuz 2019 - 17:59

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, bugün Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz hakkında ulusal ve bölgesel yayın yapan basında çıkan haberlere ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE CHP İL BAŞKANI İZZET AKBULUT’UN YAZILI AÇIKLAMASI

İktidar ricası ile haber yapan bazı yayın organlarında, Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in, Belediye iştiraki olan BAHTAŞ A.Ş den yasalar çerçevesinde ve emsal belediye şirketlerinin yönetim kurulu başkanlarının aldığı tutarların çok altında bir rakam olarak alıp, çeşitli ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine bağışladığı huzur hakkı ile alakalı haberleri hiç bir şaşkınlık içerisine girmeden gördük. Öncelikle şu iyi bilinmelidir ki, yaklaşık 5.5 milyon toplam borç ile devir alınan şirketler borçlarını ödeyebilir konumuna gelene dek, belediye başkanımız bir kuruş huzur hakkı almamış, yine 2019 seçimleri öncesi Aralık 2018 itibari ile huzur hakkı alımını sonlandırmış, seçim sonrası yapılan genel kurula kadar yine tek kuruş almamıştır. Belediyemize ait şirketler tam anlamıyla tüm yüzleriyle yenilenmiş, tesisleri tekrar halkımıza yakışır şekilde modernize edilmiş ve tüm halkın gözdesi yerler haline getirilmiştir. Belediye başkanımızı karalamaya yönelik yapılan bu sipariş haberlerin sadece 31 Mart 2019 Burdur Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AKP’nin yaşadığı seçim hezimetini kendi partilerinin tabanlarına anlatamamanın ve alınan seçim yenilgisi üzerine, Burdur AKP’li yöneticilerinin sorumluluk alıp, istifa etmek yerine kendi genel merkezlerine hoş görünebilme çabası ve görevlerinde kalma istekleri doğrultusunda gerçekleştirdikleri eylemler olduğunu bilmekteyiz. Rakamlar ile ilgilerinin olduğunu görmekten hoşnutluk duyduğumuz AKP Burdur İl Teşkilatı’na, bir kaç rakam ile alakalı bilgilerinin olup olmadığını sormak isteriz. BAHTAŞ A.Ş 2013 yıl sonu mizanlarında görünmemesine rağmen 2014 yılı 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi, 3 ayda iş avansı hesabı adı altında 401.101,52 TL belediyeden para aktarıldığını, hesaplarda görülen rakamlar ile fiilen şirkette bulunan emtialar arasında rakamsal olarak yüz binlerce liralık fark olduğunu biliyor musunuz? Yine Belediye şirketlerinden BİMTAŞ A.Ş’nin aynı döneme ait Sayıştay Raporları’nda 2014 ün 2.altı ayında gerçekleşecek olan Hıdırellez, İnsuyu ve Ramazan şenlikleri kapsamında, yine seçim öncesi 3 aylık dönemde 1.139.916.93 TL’lik rakamın şirket kasasından çıkış yapıldığı bilgisinin yer aldığını Biliyor musunuz? Huzur hakkının tüm AKP’li belediye başkanları tarafından çok yüksek tutarlarda alındığını, hatta örnek olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 10 şirketin de yönetim kurulu başkanının AKP’li Belediye Başkanı Alinur Aktaş olduğunu ve bu şirketlerin her birinden huzur hakkı aldığını biliyor muydunuz? Son olarak bu haberleri yaptıran kişinin belediye meclis üyesi görevini yaptığı dönemde, tüm huzur haklarını hak bilip aldığını biliyor muydunuz? Kısacası Huzur Hakkı yasaldır, Şirket kasasını boşaltmak hırsızlıktır!

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.