burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

AK Parti’nin açtığı dava ile imar değişikliği iptal edildi

AK Parti’nin açtığı dava ile imar değişikliği iptal edildi
3.058 kez okundu
29 Temmuz 2019 - 12:45

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Mengi, düzenlediği toplantıda Burdur Belediyesi’nin geçtiğimiz dönemde aldığı imar değişikliğe yönelik açtıkları dava sonucunda kararın iptal edildiği ve davayı kazandıklarını açıkladı.

Başkan Mengi, içerisinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say’ın hissesi olduğu arazide yapılan imar değişikliğinin mahkeme kararı ile iptal edildiğini açıkladı.

İŞTE İL BAŞKANI MENGİ’NİN AÇIKLAMALARI

Burdur Kamuoyunun yakından takip ettiği Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz’in Ailesine ait arazinin RANTSAL DÖNÜŞÜM hikayesinde sona geldik, 2017 Şubat Meclis’inden bu güne Kayınpederinin arazisini Kuzeni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say üzerine tapudan geçirip sonra yapılan plan değişikliğinin “Tamamen şahsa özel RANTSAL DÖNÜŞÜM’dür” dedik ama Burdur Belediye Başkanı bu dönüşümü buna rağmen gerçekleştirdi.

MAHKEME’DEN RANTSAL DÖNÜŞME DUR!!!

Burdurlumuzun hakkını korumak ve Belediye imkanlarını kullanarak kendine menfaate dönüştürmeye çalışan Burdur Belediye Başkanına karşı AK Parti Grubu olarak RANTSAL DÖNÜŞÜMÜ Hukuka taşımış ve en son Konya Bölge idare mahkemesinden İMAR DEĞİŞİKLİĞİNİN İPTAL KARARI 11/07/2019 tarihinde hakimlerin oybirliği ile karar verilerek İmar planı değişikliği iptal edilmiştir.

Kısacası Burdur siyasi tarihinde bir ilk olan Bir Belediye Başkanının Ailesine ve Yandaşlarına ciddi miktarda kazanç sağlayacak RANTSAL DÖNÜŞÜM düzenlemesi yani Özel Küçük Sanayi Sitesi, Petrol Arazisi ve Ticari Alan düzenlemesi mahkeme kararı ile iptal olmuştur.

Buradan CHP Genel Başkanına Bir kez daha sesleniyorum;

Artık Burdur Siyasi Tarihine Kara bir leke olarak anılan ALİ ORKUN’UN RANTSAL İMAR PLAN TADİLATINA Mahkeme Dur demiştir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Açıkladığınız 7 ilkeden ikincisi olan,

“Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız”

ilkesini uygulayarak zarar eden belediye şirketlerinden ikinci maaşı alan CHP’li BURDUR BELEDİYE BAŞKANINI bir an önce Belediye Başkanlığından ve CHP’den istifasını isteyiniz!!!

Çünkü ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Partisine yakışmayan bir şahsiyettir.

Son olarak Değerli Burdurlu Hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Bu ve bunun gibi nice gayri ahlaki çalışmalara imza atan, bugüne kadar sadece göstermelik icraatlar ve şatafatlı sözlerle Burdurlunun gözlerini boyamaya çalışan Belediye Başkanı Burdur’un ve Burdurlu’nun önünü açacak hiç bir projeye imza atmamıştır. Klasik Belediyecilik diye tabir edebileceğimiz yönetim şekli ile Burdur’a sadece lale devrini yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. Her ne kesimden gelirse gelsin eleştirilere tahammülü olmayan Sayın Başkan’ın elbetteki bunlara verecek bir cevabı olmadığı için yine “Laf Çevirerek, Hor ve Küçük Gören Sözlerle” Cambaza Bak Cambaza Oyununu sergileyecektir.

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.