burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Devlet hastanesinde karaciğer biyopsisine başlandı

Devlet hastanesinde karaciğer biyopsisine başlandı
1.539 kez okundu
02 Ağustos 2019 - 9:58

Burdur Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Uzm.Dr.Uğur Kesimal, yöneticiliğin yanı sıra doktorluk görevini de icra ediyor.

Radyoloji Uzmanı Başhekim Uzm. Dr. Uğur Kesimal eşliğinde, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Pınar Çayıröz takibinde ultrasonogrofi ile karaciğer biyopsisi işlemine başlandı. Bu sayede biyopsi işlemi yapılan Hepatit B hastalarına gerekli tedavi planlanabilecek.

Yapılan açıklamada “Hastanemizde yapılmaya devam eden cerrahi işlemler öncesinde önemli bir basamak olan görüntüleme eşliğinde biyopsiler (tiroit, lenf, nodül ve diğer organlar ) hastanemiz bünyesinde tüm kliniklerce planlanmaktadır.” denildi.

HEPATİT B NEDİR?

Halk arasında bulaşıcı sarılık olarak bilinen Hepatit B hastalığı düzenli takip edilmezse ve gereğinde tedavi başlanmazsa karaciğer sirozu ve karaciğer kanseri riski olan bir hastalıktır.
Tedavi başlanması gereken hastalarda biyopsi yapılması gereklidir. Ultrason eşliğinde yapılan karaciğer biyopsisi hasta açısından daha konforlu, daha güvenli bir işlemdir.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.