burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Gölhisar’da sulama yenileme ihalesi yapıldı

Gölhisar’da sulama yenileme ihalesi yapıldı
505 kez okundu
03 Ağustos 2019 - 13:00

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gölhisar İlçesinde sulama yenilemesi için ihale yapıldığını açıkladı.

DSİ SULAMA PROJELERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü tarafından Gölhisar Sulama Yenileme 1. Kısım ihalesi gerçekleştirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Sulama Birliklerinin Devlet Su İşlerine devredilmesinden sonra birliklerinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir. DSİ 18. Bölge Müdürlüğümüz Proje ve İnşaat Şube Müdürlüğünce gerçekleşen ihale kapsamında Gölhisar İlçemiz Yapraklı Barajı su kaynağında 9.010 hektar tarım arazisinin 583 hektar’lık kısmına ait 10.224 metre ana iletim hattı, basınçlı borulu sulama şebekesi ve sanat yapısı ile Acıpayam Regülatör Sulamasına ait 10.200 metre iletim hattı ve sanat yapısı imalatlarının yapımı bulunmaktadır. Üretici Burdur’umuzda üreticilerimizin sıkıntısız şekilde üretimlerini yapması için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. AK Parti olarak üreticilerimizin her zaman yanındayız.” açıklamasında bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.