burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Salda Gölü sıkı korunuyor

Salda Gölü sıkı korunuyor
1.442 kez okundu
05 Ağustos 2019 - 11:15

Burdur Valiliği, Türkiye’nin Maldivleri benzetmesiyle ün kazanan ve son dönemde kirlilik ve betonlaşma endişesi taşınan Salda Gölü’nün korunmasına ve alınan tedbirlere yönelik yazılı açıklamada bulunuldu.

Yapılan yazılı açıklamada, “Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Salda Gölü çevresinde Valiliğimizce alınan tedbirler ve yürütülen çalışmalarla pek çok alanda sorunsuz bir sezon yaşanıyor. Özellikle Göl çevresinde kirlilik oluşmaması için yapılan düzenlemeler ve gelen ziyaretçilerin günübirlik ihtiyaçlarının yeterli şekilde karşılanması için sağlanan hizmetler özenle sürdürülüyor. Salda Gölü çevresinde güven ve huzur ortamının sağlanması amacıyla da Valiliğimizce bir dizi tedbir alınmış olup bunlar Yeşilova Kaymakamlığımızın koordinasyonu altında hassasiyetle uygulanıyor.Hafta sonu takviye yapılan emniyet ve jandarma ekiplerimiz hem asayiş ve güvenliğin sağlanması hem de trafik denetimleri ve trafiğin düzenlenmesi faaliyetlerini yaya ve araçlı şekilde sürdürüyor. Güvenli, sakin ve düzenli bir trafik akışının sağlandığı Göl çevresinde bu yıl ilk defa görevlendirilen iki Yunus Asayiş Ekibi de görev yapıyor.” Denildi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.