burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Volkan Mengi’den flaş açıklama

Volkan Mengi’den flaş açıklama
3.373 kez okundu
04 Eylül 2019 - 9:14

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, bugün gerçekleşecek Eylül ayı Burdur Belediyesi Meclis Toplantısı öncesi flaş bir açıklamada bulundu. Başkan Mengi açıklamasında meclis gündemlerinin önceden duyurulmadığını ve bu noktada meclis üyeleri haricinden gündem maddelerinden herkesin haberdar olmadığını kaydetti.

İl Başkanı Mengi, yazılı bir açıklamada bulunarak “Gündeme baktığımızda göreceğiniz üzere 5. Madde de Belediye Başkanının ailesine ait RANTSAL Dönüşüm arazisinin tekrar plan değişikliği geliyor. Halbuki dava süreci devam ediyor demişti belediye Başkanı ama bu maddeyi gündeme getirerek davanın kaybedildiğini RANTSAL bir düzenleme yaptıklarını kabul ediyorlar, ama maalesef Belediye Başkanı ve Ekibi BELEDİYE İŞLERİNİ BIRAKMIŞLAR hala o arazinin peşindeler, sunulan değişiklik imar komisyonuna havale edilecek ve orada Eylül ayı içerisinde yeni değişikliği arkadaşlar ile inceleyeceğiz ve gerekli tenkitlerimizi gelecek ay meclis öncesi ve Meclis’te yapacağız. ” Dedi.

Toplu taşıma ve su zammına da değinen İl Başkanı Mengi, “geçen ay su zammı ve otobüs zammı kararlarına meclis üyelerimizin itiraz edip meclis gündeminde tekrar tartışılması hakları kullanarak dilekçelerini vermişlerdi fakat Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gündeme almadı ama ek gündem maddesi olarak tekrar gündeme alınmasını sunacağız!!! Görüldüğü üzere Burdurumuzun konusu olan Su zammı ve otobüs zammını meclis gündemine görüşmeye bile almazken kendi arazilerini hemen gündeme getiriyorlar, kısacası Burdurumuzun sorunları umurlarında bile değiller…” Dedi.

İl Başkanı Mengi, basın aracılığıyla meclis gündemini de paylaştığını kaydetti.

İŞTE BURDUR BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS GÜNDEMLERİ

T.C.

BURDUR BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞI

GÜNDEM

 

TOPLANTI GÜNÜ :  4 Eylül 2019 Çarşamba

TOPLANTI SAATİ :  14.00

TOPLANTI YERİ  :  Halı Sarayı Meclis Salonu / BURDUR

TOPLANTI NO                          :  9

1- Konak Mahallesi, Eski Demirciler Caddesi, No:49/1 adresinde bulunan yerin içkili yer bölgesine alınması hususunda çalışma yapmak üzere, Belediye Meclisinin 07.08.2019 tarih ve 2019/110 sayılı kararı ile kurulan komisyonun çalışmalarının görüşülmesi.

2-  Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’na (SODEMSEN) Belediyemizce üye olunması, yıllık üyelik aidatı olarak tüzükte belirtilen miktarın Belediyemizin İller Bankası hissesinden tutulmak suretiyle ödenmesi, İller Bankasına bu konuda yetki verilmesi, Belediyemizde çalışan işçilerin bağlı bulundukları sendika ile yapılacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Belediyemizi temsilen sendikaya yetki verilmesi ve yetki belgesinin Belediye Başkanlığınca düzenlenmesi hususlarının görüşülmesi.

3- Burdur Merkez Özgür Mahallesi, 33001 Sokakta bulunan parka verilen Şehit Sıtkı KARA Trafik Parkı isminin iptal edilerek; Emek Mahallesi, Dilek Caddesinin isminin, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 81.maddesine istinaden  Şehit Sıtkı Kara Caddesi olarak değiştirilmesi hususunun görüşülmesi.

4-  Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi, 14 ada, 840 nolu parselde yapılacak olan Tapu Kadastro Hizmet   Binası yeri için düzenlenen imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi.

5- Burdur Merkez Özgür Mahallesi, 113 ada, 118-145-161 ve 163 nolu parsellerde Belediye Meclisinin 01.02.2017 tarih ve 2017/61-1/6 sayılı kararı ile gerçekleştirilen imar planı değişikliği, Konya Bölge İdare Mahkemesi 2. İdari Dava Dairesi tarafından iptal edilmiş olup, söz konusu alan plansız hale geldiğinden, bu alana ilişkin düzenlenen 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifinin görüşülmesi.

6- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığından İnert Atık Sahası olarak izin alınan Burdur Merkez Kışla Mahallesinde bulunan alana, Burdur mücavir alan sınırları içerisinde faaliyet gösteren mermer işletmecilerinin atıklarından ton başına alınacak ücretin belirlenmesi hususunun görüşülmesi.

İmar Komisyonu Kararları

          7- Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi, 702 ada, 288 parsel tapu kayıtlı taşınmazda yol ve otopark alanı   düzenlemesine yönelik imar planı değişikliği yapılması hususunun görüşülmesi.

8- Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi, 751 ada, 268 parsel tapu kayıtlı taşınmazda ada kenarı düzenlemesi    amaçlı imar planı değişikliği yapılması hususunun görüşülmesi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.