burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Yazın serin, kışın ılıman bir doğa harikası İnsuyu

Yazın serin, kışın ılıman bir doğa harikası İnsuyu
617 kez okundu
08 Eylül 2019 - 13:08

Türkiye’nin 1965 yılında turizme açılan ilk mağara olma özelliği taşıyan İnsuyu Mağarası’na gelen hayran kalıyor.

Yazın mağaraya girilince serinlik hissedilen, kışın ise soğuk havaya rağmen içerisinde ılık hava estiren İnsuyu Mağarası’na gelen Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçiler, hayranlıklarını dile getiriyor.

Sütünlarını saray gibi benzetilen, gizemli yanlarının olduğu vatandaşlar tarafından ifade edilen İnsuyu Mağarası’na binlerce vatandaş ziyaret ediyor.

2019 yılı BURDUR’UN YILI OLUYOR

İl genelinde Salda Gölü’nün de gözde olmasının ardından 1 Milyon ziyaretçiye yaklaşan Burdur’da İnsuyu Mağarası’na her geçen gün ziyaretçi sayısında önemli bir artış gözleniyor. Bu yıl İnsuyu Mağarası’na ilk 8 ayda 87 Bin kişi ziyaret etti. İnsuyu’nu yıl sonuna kadar 120 Bin kişinin ziyaret etmesi tahmin ediliyor.

GELEN BOŞ DÖNMÜYOR

Burdur Öğretmenevi’nin işletmeciliğini yaptığı İnsuyu Mağarası’nda ziyaretçi rakamları ile elde edilen katma değer ise sevindiriyor. Mağara’nın ücretli olması, içerisinde sosyal tesislerin bulunmasıyla il ekonomisine de katkı sağlayan İnsuyu Mağarası’nda başarılı işletmecilik dikkat çekiyor. Zİyaretlere gelen vatandaşlar Burdur Şiş, Ceviz Ezmesi gibi yöresel tatların yanı sıra hediyelik eşyalar alarak hem Burdur’u hem de kendilerini memnun ederek ayrılıyor.

KANAL D’DEN İNSUYU MAĞARASI TANITIMI

Türkiye’nin en çok izlenen televizyon kanallarından Kanal D ekibi, Burdur’un turizm değeri İnsuyu Mağarası’nı tanıttı.

Kanal D muhabiri Özgen Bingöl, İnsuyu Mağarası’nda ziyaretçilerle röportajda bulundu.

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.