burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Salda’ya akın devam ediyor

Salda’ya akın devam ediyor
773 kez okundu
29 Ekim 2019 - 19:49

Son yıllarda ülke turizminin gözde merkezi haline gelen Salda Gölü’ne yerli ve yabancı turist akını tam gaz sürüyor.

Resmi kaynakların açıklamasına göre 2019 yılında ziyaretçi sayısı bir milyonu geçen Salda Gölü’ne akın akın ziyaretler devam ediyor.

Ülkenin çeşitli vilayetlerinden vatandaşlar hergün olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da Salda Gölü’ne gelerek eşsiz doğa harikasında unutulmaz bir gün geçirdiler. Yediden yetmişe binlerce vatandaş, her gün sonbaharı yaşadığımız bu günlerde dahi Salda Gölü’ne gelmeye devam ediyor.

VATANDAŞLARDA FOTOĞRAF TELAŞI

Salda Gölü’ne gelen özellikle genç çiftler ve yetişkinler Salda Gölü’nde anı ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekilirken, çocuklar ise su ve şifalı olduğu ifade edilen çamurla oynadılar. Gelin ve damatların da fotoğraf çekimi için tercihte bulunduğu Salda Gölü’nde özellikle sayısız tur otobüsü geliyor.

YEREL ESNAF MEMNUN

Burdurweb habere konuşan Salda köyünden yerel esnaf ve satıcılar gelen ziyaretçilerden memnun olduklarını ifade ediyor. Yerel ürünler, meyve, kuruyemiş, haşlanmış mısır, gül ve lavanta ürünleri, gözleme, pekmez, hediyelik magnet ve eşyalar yerel esnaf tarafından satışa sunuluyor.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.