burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Bucak Devlet Hastanesine Ödül Getiren Çalışma

Bucak Devlet Hastanesine Ödül Getiren Çalışma
232 kez okundu
01 Kasım 2019 - 11:31

Bucak Devlet Hastanesi çalışanının afiş tasarımı Türkiye birincisi oldu.

Türk Sağlık ve Organ Bağışı Vakfı’nın Organ Bağışı farkındalığı oluşturmak ve bu farkındalığı ulusal ve uluslararası alanlarda geniş kitlelere duyurmak maksadı ile 3 – 9 Kasım Organ Bağışı haftası özelinde düzenlemiş olduğu “Organ Bağışı Afiş Tasarımı” yarışmasında birincilik ödülü sahibini buldu.

Bucak Devlet Hastanesi çalışanlarından  İbrahim Yıldız’ın “Haydi umut ol, Bir Bağış Bin umut isimli afiş tasarımı birincilik ödülü kazandı. Türk Sağlık ve Organ Bağışı Vakfı Başkanı Ender Gökhan Demiröz Bucak Devlet Hastanesi’ne bir tebrik mesajı gönderdi. Demiröz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk Sağlık Ve Organ Bağışı Vakfı olarak 3 – 9 kasım organ bağışı haftası özelinde organ bağışı farkındalığı oluşturmak ve  bu farkındalığı ulusal ve uluslararası alanlarda geniş kitlelere duyurmak amacıyla ilk defa düzenlemiş olduğumuz “organ bağışı konulu afiş tasarımı” yarışmasında hastaneniz çalışanlarından İbrahim Yıldız’ın “haydi umut ol, bir bağış bin umut”  isimli afiş tasarımı birincilik ödülü ile taltif edilmiştir. Organ nakli alanında çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu olmanın bilinci ile ülkemizde ve dünyada organ bağışı farkındalığının gelişmesine en üst düzeyde katkı vermek istiyoruz. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz afiş tasarımı yarışmasında birincilik ödülünün kazananı ibrahim yıldız’ı ve kurum olarak bucak devlet hastanesi’ni organ bağışı farkındalığı alanlarındaki çalışmalarınız dolayısıyla tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz.”

Bucak Devlet Hastanesi bu ödül ile başarılı çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Bilindiği üzere Bucak Devlet Hastanesi daha önce de başarılı çalışmasıyla Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de sayılı hastaneye verdiği “Anne Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Hastane”  ünvanlarını da kazanmıştı.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.