burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

MAKÜ’de belgelendirme süreci başladı

MAKÜ’de belgelendirme süreci başladı
371 kez okundu
17 Ocak 2020 - 22:34

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Tarım ve Hayvancılıkta Standardizasyon ve Belgelendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Tarım ve Hayvancılık Sektörü Standartlarına göre Süt Sığırcılığı İşletmelerinin belgelendirilmesi sürecine başlandı.

Bu kapsamda Bucak İlçesinde yer alan 3E Tarım Hayvancılık Gıda İnşaat San. Tic. Ltd. Şti ve Çangır Tarım Hayvancılık Gıda Turizm İnşaat ve Hayvancılık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti olmak üzere iki işletme yerinde değerlendirildi. Değerlendirme sürecine MAKÜ Öğretim Üyeleri ile birlikte 3E Tarım Hayvancılık işletme sahibi Mehmet Karagöz, Çangır Tarım Hayvancılık işletme sahibi Hikmet Çangır ve Bucak Tarım İlçe Müdürlüğünden Veteriner Hekim Tarık Çağlar değerlendirme için işletmeleri yerinde incelediler.

Açılış toplantısı ile başlayan süreç, işletmelerin “Barınak Yapısı ve Yeterliliği”, “Sürü Sağlığı ve Yönetimi” ve “Hijyen” standartlarına uygunluğunun değerlendirilmesi ve ardından kapanış toplantısı ile sona erdi.

Değerlendirme sonucunda kriterlerin uygunluğu incelenip işletmelere bronz, gümüş ve altın olmak üzere üç kategoride belge verilecek.

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.