burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Karadeniz lezzetlerini Burdur’a getirdi

Karadeniz lezzetlerini Burdur’a getirdi
969 kez okundu
18 Kasım 2019 - 14:11

Karadeniz Bölgesi’nin güzide illerinden Trabzon’un bir çok yöresel lezzetti artık Burdur’da. Genç girişimci Serhat Cevher Şipşak, eğitimi için geldiği Burdur’da ata mesleği gıda sektörünü markalaşma hedefiyle Burdur’da hayata geçirdi. Trabzon’un leziz yöresel ürünlerini Burdur’da satışa sunan hem taze hem de kaliteli ürünleri Burdurlular ile buluşturuyor.

Burç Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi’nde Gündüzalp Mimarlığın hemen yanında hizmete açılan RS Yöresel Trabzon Ürünleri işletme sahibi Serhat Cevher Şipşak, Burdurweb Dergisi’ne söyleşide bulundu.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Serhat Cevher Şipşak: 1996 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi memleketim Trabzon’da tamamladım. Üniversite eğitimim için Burdur’a gelerek Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde eğitimime başladım. Halen üniversitedeki eğitimim devam etmektedir.

Burdur’da neden böyle bir işletme açtınız?

Serhat Cevher Şipşak: Bir hayalim vardı. Ata mesleği olan yöresel ürünleri kurumsal bir çatı altında satışa sunmaktı. Bunu gerçekleştirmek adına ve Burdur’da böyle bir işletmenin olmamasından dolayı girişimde bulundum. İşletmemizde müşterilerimiz hem kahvaltı yapıp hem de kahvaltıda beğendikleri yöresel ürünlerimizi satın alabilecekleri bir imkan sunduk. Umarım hayırlısı olur.

İşletmenizde ne tür hizmetler veriyor ve ürünler satışa sunuyorsunuz?

Serhat Cevher Şipşak: RS Yöresel Trabzon Ürünleri işletmemizde, Trabzon’un yöresel lezzetleri bulunmaktadır. İşletmemizde Yayık tereyağı, bal çeşitleri (kestane balı, çiçek balı), peynir çeşitleri (telli peynir, kaşar peyniri, kolot, tulum peynir, dil peynir, Kars kaşarı) pekmez çeşitleri, zeytin çeşitleri, kaymak, sucuk, fındık, kavrulmuş mısır unu, kuru fasulye, Trabzon Kavurma, Tahin Helva, kesme makarna, arı poleni, Trabzon Ekmeği, sarı kurabiye, dolmalık mısır yarması, çorbalık mısır, ev yapımız acısız tarhana, barbunya gibi birbirinden taze ürünlerimiz bulunmaktadır.
Serhat Cevher Şipşak: İşletmemiz de üst katımızda ve cadde üstünde kahvaltı servisinde bulunmaktayız. Aynı anda 22 kişiye hizmet verebilmekteyiz. Kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı çeşitlerimiz bulunmaktadır. Taze taze yöresel ürünlerimizi kahvaltıda servis ediyoruz. Kahvaltımızda özel lezzetlerimiz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Karadeniz Bölgemizin meşhur Çakallı Menemeni’nin değerli Burdur halkıyla buluşturduk. Hiç tatmayan hemşehrilerimize bu leziz lezzeti mutlaka tatmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca meşhur Trabzon kuymak (mıhlama) da işletmemizde müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Vatandaşlar neden RS Yöresel Trabzon Ürünlerini tercih etmeli?

Serhat Cevher Şipşak: Ürünlerimizin tamamı birinci kalitedir. Ürünlerimiz doğal ve katkısızdır. Bu ürünlerimizin tamamına yakını Trabzon’dan gelmektedir.35 yıldır çalıştığımız yöresel üreticilerin ürettiği ve kendi ürettiğimiz ürünleri burada buluşturarak satışa sunmaktayız.

İleriye dönük hedefleriniz nelerdir?

Serhat Cevher Şipşak: Öncelikle yeni açtığımız bu işletmemizi Burdurlu hemşehrilerimizin sevgisini ve beğenisini kazanmak. Ürünlerimizi kaliteli, doğal ve taze bulundurarak, güler yüzlü hizmet anlayışımız ile bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçte markalaşıp büyüyerek şubeleşmeyi hedefliyoruz.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.