burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Yine kablo hırsızlığı

Yine kablo hırsızlığı
1.256 kez okundu
29 Kasım 2019 - 20:48

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Bucak İlçesi Karaot Köyünde ikamet eden A.Ö. ve O.Ö. isimli şahısların belirtilen köyün Köletaşı Mahallesi mevkiinden geçen Türk Telekom’a ait telefon kablolarını keserek amcaları A.Ö.’nün evinin bahçesinde yaktıkları duyumu üzerine üzerine operasyon düzenlendi.Konuyla ilgili Burdur Valiği yazılı açıklamada bulundu.

BURDUR VALİLİĞİ AÇIKLAMASI

Güvenlik güçlerimiz tarafından önleyici kolluk hizmetleri çerçevesinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülmektedir.

Bu kapsamda Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından kablo hırsızlarının yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmada; 26 Kasım 2019 tarihinde Bucak İlçesi Karaot Köyünde ikamet eden A.Ö. ve O.Ö. isimli şahısların belirtilen köyün Köletaşı Mahallesi mevkiinden geçen Türk Telekom’a ait telefon kablolarını keserek amcaları A.Ö.’nün evinin bahçesinde yaktıkları yönünde istihbari bilgi almıştır.

Bunun üzerine adli makamlardan arama kararı alınarak, A.Ö.’nün ev ve eklentileri ile şahıslara ait araçta yapılan aramada, bahçe içerisinde iki farklı noktada kablo yanıkları, bakırdan arındırılmış 100 m çelik tel, araç içerisinde ise kablo kesmede kullandıkları katlanabilir merdiven, falçata, inşaat eldiveni, demir kesme makinesi, keser, matkap, kerpeten, spor ayakkabı, demir makara,  ip ve halat ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, olay şüphelilerinden amca A.Ö. ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, şüpheli A.Ö. ve O.Ö. ise sevk edildikleri Adli Makamlardaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 29/11/2019

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.