burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Burdur’da FETÖ/PDY operasyonu

Burdur’da FETÖ/PDY operasyonu
2.792 kez okundu
29 Kasım 2019 - 21:11

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün tespit ve deşifresine yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda Burdur İlindeki ankesörlü/kontörlü sabit hatlardan ardışık olarak arandıkları tespit edilen Eski Kara Harp Okulu öğrencisi 1 kişi ve Eski Polis Akademisi Öğrencisi 5 kişi 26.11.2019 günü yakalanarak gözaltına alındı.Konuyla ilgili Burdur Valiliği yazılı açıklamada bulundu.

BURDUR VALİLİĞİ AÇIKLAMASI

Güvenlik güçlerimiz tarafından Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütlerine yönelik yürütülen çalışmalar kararlılıkla devam etmektedir.

Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün tespit ve deşifresine yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda Burdur İlindeki ankesörlü/kontörlü sabit hatlardan ardışık olarak arandıkları tespit edilen Eski Kara Harp Okulu öğrencisi 1 kişi ve Eski Polis Akademisi Öğrencisi 5 kişi 26.11.2019 günü yakalanarak gözaltına alınmış olup yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilmişlerdir.

Çıkarıldıkları adli makamlarca; Eski Polis Akademisi Öğrencisi olan 5 kişi Adli Kontrol (Yurt Dışı Çıkış Yasağı) şartıyla serbest bırakılmış, Eski Kara Harp Okulu öğrencisi şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 29/11/2019

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.