burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Engelsiz park resmen açıldı

Engelsiz park resmen açıldı
470 kez okundu
02 Aralık 2019 - 22:23

Bucak Belediyesi park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen ENGELSİZ parkın açılışı 2 aralık pazartesi günü yapıldı. ENGELSİZ parkın açılışına Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy,Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe , Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Müftüsü Mehmet Eröz, Ak parti İl Başkanı Volkan Mengi, Bucak ilçe Başkanı Mustafa Oğuz, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, engelli çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Yeni yapılan Engelsiz parkının bin 800 metre yeşil alan, sert zemin alanı bin 400 metre kare, oyun grubu ve spor tesisleri alanı 609 metre kare, basketbol sahası 420 metre kare, ileriki günlerde yapılacak olan eğitim ve idare binası ile 325 metre kare olmak üzere toplam 4 bin 819 metre kare üzerine kuruldu” dedi. Belediye Başkanı Emrullah Ünal 3 Aralık Dünya Engelliler gününün kutlanacak yada bayram yapılacak bir gün değil, engellilerin sorunlarının dilme getirileceği bir gün olması gerektiğini belirterek, engellerin çevreden kaynaklı olduğunu belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.