burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur konut fiyatları ile ilgili detaylı bilgi isteyenler. Sıradaki haberimiz sizin için.

Burdur konut fiyatları ile ilgili detaylı bilgi isteyenler. Sıradaki haberimiz sizin için.
338 kez okundu
04 Şubat 2019 - 8:00
Gayrimenkul piyasası ve bu piyasada özellikle konut fiyatları ekonomimizin her daim en güncel konularından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gayrimenkul fiyatlarına bakarak ekonominin gidişatı hakkında yorum yapılabilir. Ayrıca, bu fiyatlar sadece barınma için gayrimenkul satın almanın yanında, ülkemizde özellikle yatırım amaçlı gayrimenkul satın alma davranışının da oldukça sık yapılan bir davranış olması nedeniyle önemlidir.

Senelerce çalışarak belli bir birikim elde eden insanların bu birikimlerini değerlendirmek için gayrimenkul piyasasına yönelmeleri ülkemizde sık görülen bir yatırım şeklidir. Bu şekilde yatırım yapmak isteyen kişiler ve ihtiyaçları için gayrimenkul piyasalarına yönelen kişilerin yanında son dönemde teknolojide ortaya çıkan devrim niteliğindeki gelişmeler sayesinde yapılan konutların çok lüks olması da konut fiyatlarını etkilemiştir.

Bu durum, eskiden olduğu gibi bir konutun değerini sadece merkezi konumda olmasının yanında merkeze uzak olan konutların da fiyatlarının yüksek olmasını sağlamıştır. Çünkü, gelişmiş özelliklere sahip konutlar, şehir merkezinin dışında dahi olsalar fiyatlarını yüksek seviyede belirleyebilmektedirler.

Ulaşım imkanlarında meydana gelen gelişmeler sayesinde de artık merkezi yerlerden uzak yerlere yapılan ulaşımların da kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi nedeniyle bir konutun konumunun özellikle Burdur şehrimiz gibi şehirlerde çok fazla önemli olmadığı görülmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte istediğimiz her konu ile ilgili fiyat araştırmalarını internet üzerinden yapabiliyoruz. Özellikle mobil teknolojiler sayesinde artık her an istediğimiz her konu ile ilgili bilgi alabiliyoruz. Gayrimenkul piyasaları ile ilgili yapılan fiyat araştırmaların da artık büyük bir çoğunluğunu internet üzerinden yapmaktayız.

Ancak emlak ilanı verilen site sayısının son dönemde artmaya başlaması nedeniyle konut satın alacak kişilerin çok fazla alternatif internet sitesi ile karşılaşması söz konusu olmaktadır. Bu sorunu çözmek için yeni bir internet sitesi kuruldu: Flatfy. Flatfy ile emlak piyasalarına ilişkin tüm popüler emlak ilan sitelerindeki ilanlar tek bir sayfada kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sayede, emlak ilanı arayan kullanıcılar site site gezmeden aradıkları kriterlere uyan ilanların hepsini tek bir sayfada kolay bir şekilde görebilmektedir.

Flatfy internet emlak arama motoru ile emlak araması yapmak oldukça kolaydır. Diğer ilan sitelerinde ilan bulmak için arama yaparken girilmesi gereken çok fazla bilgi bulunurken Flatfy’da arama yapmak için sadece aranılan evin satılık veya kiralık bir daire olup olmadığını belirtmek ve dairenin nerede olduğu bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Flatfy ile gayrimenkul araması yapmak işte bu kadar basittir.

Flatfy tarafından sunulan hizmetlerden bir diğeri ise ülkemizdeki tüm emlak ilan sitelerinde yer alan ilanların Flatfy’da olmasından dolayı bu ilanların ortalaması alınarak hazırlanan konut büyüklüklerine göre aylık ortalama satılık daire fiyatları ile ilgili raporlardır.

Bu raporlardan Burdur şehrimize ilişkin Ocak ayı ortalama satılık daire fiyatları raporu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Şimdi, dilerseniz Burdur şehrimiz ve ilçelerine ilişkin ortalama satılık daire fiyatları ile ilgili Ocak ayı raporuna ilişkin sonuçlara hep birlikte bir göz atalım.

·        Burdur Ocak ayı ortalama satılık daire fiyatları raporu

Flatfy tarafından Burdur şehrimiz için sitenin veri tabanında yer alan tüm bilgiler değerlendirilerek ortalama veriler ile hazırlanan Ocak ayı Burdur şehri ortalama satılık daire fiyatları raporu yukarıda yer almaktadır. Raporda; ülkemizin en büyük iki şehri olan İstanbul ve Ankara şehirlerinde Ocak ayındaki ortalama satılık daire fiyatları da karşılaştırma yapabilmek amacıyla ayrıca belirtilmiştir. Raporda yer alan;

 • 1 room 1+1 daireyi,
 • 2 rooms 2+1 daireyi,
 • 3 rooms 3+1 daireyi,
 • 4 rooms ise 4+1 daireyi

belirtmektedir.

Tabloya göz attığımızda; Burdur’un genel olarak Ocak ayı ortalama satılık daire fiyatlarının ülkemizin en büyük 2 şehri olan İstanbul’a kıyasla tüm daire büyüklükleri ölçeğinde düşük, Ankara’ya kıyasla ise 1+1 daire fiyatında Ankara şehrindeki ortalama satılık daire fiyatının Burdur’dan yüksek diğer daire büyüklüklerinde ise Burdur’un ortalama satılık daire fiyatlarının daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Ev büyüklüğüne göre baktığımızda ise Burdur’daki 4+1 ortalama satılık daire fiyatlarının diğer dairelere nazaran daha uygun olduğunu görüyoruz. Zira, 3+1 ortalama satılık daire fiyatlarında Burdur şehrimizin ortalama satılık daire fiyatı ile Ankara şehrinin ortalama satılık daire fiyatı arasındaki fark neredeyse 100.000 TL civarında iken, 4+1 ortalama satılık daire fiyatlarında ise bu farkın 15.000 TL civarında olduğunu görebiliyoruz.

Raporda; Burdur şehrimizin ilçelerinden en büyük ilçemiz olan Bucak ile Karamanlı ve Yeşilova ilçelerimize ilişkin fiyatlar belirtilmiştir. Bunun dışında; Çavdır ilçemize ait bir belde olan Söğüt beldesindeki fiyatlar da 4+1 satılık daire fiyatları içindeki bir daire fiyatı nedeniyle raporda kendine yer bulmuştur.

Söğüt beldesindeki 4+1 ortalama satılık daire fiyatının astronomik bir rakam olması göze çarpmaktadır. Aslına bakılırsa, bu durumun nedeni olarak  Söğüt beldesinin çok küçük bir belde olması gösterilebilir. Flatfy, bir arama motoru olması nedeniyle doğrudan tüm ilanlara bakarak ortalama bir fiyat çıkarmaktadır. Ancak, Söğüt’te ortalaması alınacak kadar çok sayıda 4+1 dairenin bulunması çok olası bir durum değildir. Söğüt ilçesinde yaşayan kişiler kendi istedikleri ölçülerde ve büyüklükte 4+1 daire inşa ederek bu daireleri son derece lüks yapmışlardır. Söğüt beldesindeki bu yüksek 4+1 daire fiyatının sebebini bu duruma bağlamak mümkündür.

Benzer bir durum Söğüt beldesindeki 1+1 ortalama satılık daire fiyatları için de geçerlidir. Yine Yeşilova ilçesindeki 1+1 ortalama satılık daire fiyatlarının da benzer bir seyir izlediğini söylemek yerinde olacaktır. Zira, diğer büyüklükteki dairelerin fiyatlarına bakıldığında tüm ilçelerdeki fiyatların birbirine yakın fiyatlar olduğu ortadadır.

Bucaktayer alan daireler ise diğer ilçelere nazaran nispeten ortalama fiyatlara yakın bir haldedir. 1+1 ve 4+1 dairelerdeki fiyatların oldukça düşük olduğu Bucak ilçesinde en yoğun daire talebinin 2+1 ve 3+1 dairelere olduğunu görmekteyiz. Bu durumun da Bucak ilçesinde genel olarak çalışan nüfusun yoğun bulunduğu sonucunu çıkarmamıza yardımcı olduğunu görebilmekteyiz.

Yine, Burdur’da daire büyüklüğü kıyasına göre en pahalı daire tipinin de 2+1 daire olduğunu belirtebiliriz. Nitekim, 1+1 daire fiyatları da benzer bir şekilde pahalıdır. Bu durumu, Burdur ve İstanbul şehirlerinin aynı büyüklükteki dairelerin fiyatlarını karşılaştırarak görebiliriz.

·        Flatfy nedir?

Flatfy, yukarıda da bahsettiğimiz üzere bir emlak ilanı arama motorudur. Flatfy’ın en önemli özelliği kullanıcı dostu bir ara yüz ile emlak ilanı arama işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmenize imkan tanıyor olmasıdır. Flatfy ile emlak ilanı aramak tek tıkla kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Flatfy, ülkemizin de içinde olduğu 30 farklı ülkede hizmet vermekte olan bir emlak arama motorudur. Flatfy’ın bu uluslararası tecrübesi ve bütün bu ülkelerdeki olumlu kullanıcı geri dönüşleri, sitemizin ne derece pratik olduğunun en önemli kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Flatfy ile emlak arama işlemlerini artık keyifli bir şekilde yapabilecek ve zaten başlı başına stresli bir süreç olan gayrimenkul alımı işlemlerinizin en azından doğru evi bulma adımını Flatfy ile kolay bir şekilde atlatabileceksiniz.

Flatfy ile keyifli daire araması.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.