burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

BAKİ VAROL: “GÖZÜMÜ KIRPMADAN YAPARIM”

BAKİ VAROL: “GÖZÜMÜ KIRPMADAN YAPARIM”
6.774 kez okundu
17 Şubat 2020 - 10:15

Sahip olduğu şirketleriyle 250 civarında kişiye iş olanağı sağlayan Burdur’un başarılı işadamı Baki VAROL, Burdurweb Dergisi’ne çok özel açıklamalarda bulundu. Varollar Group Yönetim Kurulu Başkanı Baki VAROL, son dönemde yerel basına verdiği demeçlerde 2020 yılı yatırımları konusunda gündem konusu olmuştu. İşadamı Baki VAROL, Burdur’un ihtiyacı olan özel yatırımlar konusunda ne düşündüğünü Gazeteci Özgür DOĞAN’a özel röportaj verdi.

İŞTE O ÖZEL RÖPORTAJ

Gazeteci Özgür DOĞAN: Sayın Baki VAROL, 2020 yılı yatırımlarınızda özel okul ve özel hastane yer alacak mı?

İşadamı Baki VAROL: Evvela duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. İlimizde özel okul ve özel hastane ihtiyaç mıdır? İhtiyaçtır. Hatta özel okul yapan arkadaşlarımız var. Kendilerini kutluyorum. Hem Bahçeşehir Koleji’ni hem Arfen Koleji’ni, hem de Turuncu Eğitim Anadolu Lisesi’ni…Bir işi başlamak ve yapmak bir medeni cesarettir. Medeni cesareti olmayan bir insanın parası bile olsa bu işleri yapamaz, yapma cesaretinde bulunamaz. Ben yatırımcı arkadaşları, tüm yatırım yapanları kutluyorum.

Özellikle şahsıma son bir yıldır özel hastane için talep var. Devlet hastanesinin 5 yıldır süren ihalesi oldu, şuraya oluyor, buraya oluyor gibi…Yani bir ilimizin acil bir hastaneye ihtiyacı var mı? Kesinlikle var. Bunu hem çevremizden hem dostlarımızdan hem de şehirlimizden talepler var.

Daha önceleri biliyorsunuz benim bazı dedikodulardan dolayı rahatsızlığım var. Artık kuru dedikodulardan usanan ve nefret bir adamım. Kendini bilmezlerin bu tür konuşmalarından rahatsız olan bir insanım. Ben yatırımlarımı açık ifade ediyorum ve gizli hayatımda konuşmadım, konuşmam. Yatırımlarımın bir kısmını Antalya’ya, bir kısmını Kuzey Kıbrıs’a kaydırdım. Bunu da açıkça ifade ediyorum. Hiç kimseden çekintim yok. Ama bu demek değildir ki Burdur’a biz yatırım yapmıyoruz, yaptık. Burdur’da 10 Milyon Lira değerinde tarla alarak yatırım yaptım. Bu da bir yatırımdır. Ev yapıyorum. Bu da bir yatırımdır. Araç alıyorum, iş istihdam sağlıyorum, bu da bir yatırımdır. Mermer ocağı açıyorum, bir yatırımdır.

Ben bu memleketten gidecek halim yok. Ben bu memlekette doğdum, yine bu memlekette öleceğim. Ama kendini bilmezlere de burayı koyup da gitmeyeceğiz. Son cümlemde bu olmuştu.

“250 PERSONELE EKMEK KAPISIYIZ”

Şirketlerimizde 250 civarı personel çalışmaktadır. İki tane daha mermer ocağım bulunuyor. Eğer onları da devreye alırsam önümüzdeki süreçte 300’ün üzerinde bir iş istihdamımız olacaktır.

HASTANE İÇİN BÜYÜK TALEPLER GELDİ

Bana özel hastane için büyük talepler geldi. Doktor arkadaşlardan da gelenler oldu. Ama ben önceleri hiç böyle bir şey düşünmedim. Son zamanlarda gün yüzüne çıktı. Bu yatırımı yap diye hem taleplerle üstüme gelmeleri hem de birlikte yapalım cümleleriyle son bir aya kadar sıcak bakmadım. Ben evvela şunu davet ediyorum; Burdur’da müteşebbisleri, iş dünyasını davet ediyorum. Böyle bir yatırımı yapsınlar. Bana düşen görev de yanlarında olmaktır. Hiç çekintisiz bana ihtiyaçları 24 saat gece saat 5’te alo deseler ben 5’te eğer memleketimiz, insanlarımız için bir faydamız olabileceğini bilirsem, saat 5’te Baki Varol kalkar gelir mi? Diye kimse düşünmesin 5’ten 15 dakika sonra gelirim.

VAROL: “GÖZÜMÜ KIRPMADAN YAPARIM”

Eğer bunu yatırımcı arkadaşlarımız veya sanayi arkadaşlarımız böyle bir yatırıma kalkışmazlarsa da burası benim ilimdir. En son hani derler ya “bulamaç deliğe kaldı” diye…Benim adımda da “Deli” Baki olduğu için yine bulamaç “Deli” Baki’ye kalırsa çekinmeden, gözümü kırpmadan da gücüm dahilinde bunları da yaparım.

Gazeteci Özgür DOĞAN: Özel Okul yatırımı konusunda ne düşüyorsunuz?

İşadamı Baki VAROL: Özel okulu yatırımı konusunda şunu düşünüyorum; İki özel okulu yatırımı yapan arkadaşlara vurgulamak istiyorum. Benim ne onlarla rekabet gibi ne de onları çekememezlik gibi durumum yok. Hepsi de benim arkadaşım, dostumdur. Yanlarındayım, kimsenin kuşkusu olmasın. Geçtiğimiz aylarda böyle bir konu konuşuldu. Isparta’da bir özel okula buradan iki otobüs öğrenci gittiği söyleniyor. Ben bunun araştırmasını bizim elemanlara yapın dedim. Yaptılar. Gerek okul isminden dolayı gerek eğitiminden dolayı Isparta’ya öğrencinin gittiği doğru. Ben buradaki özel okul sahibi arkadaşlara şunu söylemek istiyorum; “Kötü yapıyorlar, kötü yönetiyorlar, şu bu demek” istemiyorum. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Daha dikkatli olmalarını, dışarıyı giden pasta dilimini salmamalarını o arkadaşlarımıza davet ediyorum. Gidip aile bireyleriyle konuşup görüşmelerini veya oraya giden öğrenci sayımızı en aza indirmelerini, Burdur’umuzda daha güzel eğitimlerin verileceğini inanıyorum, veriyorlar da…

Keşke dışarıya öğrenci gitmese ama böyle bir talep de geldi. Eğer ihtiyaçsa da yaparız diye bir cümle ağzımızdan çıktı. Henüz bunlar netlik kazanmış değil. Bir ön taslaktır. Ama bir daha söylüyorum. Yatırımcı arkadaşlarımız varsa ben bu işten derhal çekilirim. O arkadaşlara da 24 saat yanlarında olmak kaydıyla “hizmet” ederim. Ancak bu yatırımları yapan da olmazsa ben bu ilde doğdum, bu ilde öleceğim. Bu özel okul yatırımını da ihtiyaç varsa, zor da olsa zoru başararak yaparız diye düşünüyorum.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.