burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Başkan Mengi’den 18 Uygulaması Açıklaması

Başkan Mengi’den 18 Uygulaması Açıklaması
592 kez okundu
24 Ocak 2020 - 16:26

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, yazılı açıklamada bulunarak son günlerde il gündemini meşgul eden 18 Uygulamasına yönelik görüş paylaştı.

İŞTE İL BAŞKANI MENGİ’NİN AÇIKLAMALARI

BURDUR İÇİN 18 UYGULAMASINA DESTEĞİZ
FAKAT, ŞEFFAF ve BİLGİLENDİRME OLMASI ŞARTIYLA!

Son günlerde bizimde değindiğimiz şehrimizin gelişiminde çok önemli yeri olan imar Kanununun 18. Madde uygulamasını desteklediğimizi fakat uygulama şeklinde sıkıntılar olduğunu ve vatandaşlarımız Belediye tarafından yeterince bilgilendirilmediği ve yapmış olduğu itirazlarına muhattap bulamadıklarını anlatmaya çalışmaktayız.

AK Parti teşkilatları olarak Şehrimizin gelişiminde 18. Madde Uygulamasının çok önemli olduğunu ve bu uygulamanın çok hassas bir şekilde vatandaşlarımızın talep ve itirazlarını Belediyemizde oluşturulacak teknik personel komisyonu ile dikkatlice değerlendirilerek sonrasında vatandaşımızı ve belediye meclisimizi ayrıntılı bilgilendirerek işlemlerin onaylanmasını istemekteyiz.

İtirazımız Her zaman ki gibi CHP Belediyesi şehrimizin gelişmesinde önemli bir yeri olan büyük ölçekli arazi alanın da yapılan imar kanununun 18. Madde uygulamasını Belediye meclisimizi, vatandaşımızı ve kamuoyuna açıklamadan aynı zamanda uygulamaya başlamadan önce harita mühendisleri ile istişare yapmadan yangından mal kaçırır gibi yapmasınadır. Yine itirazımız her defasında Belediye meclisinde bütün parti grupların yeni imar revizyon planı yapılması gerektiğini vurgulamasına rağmen revizyon imar planı yapılmadan 1987 imar planına göre 18 uygulaması yapılmasındadır.

İSTENİRSE MAĞDURİYETLER ÇÖZÜLÜR

Değerli Hemşerilerimiz dikkatlerden kaçmaması İçin yapılan 18 uygulamasında dikkat çekmek istediğimiz noktaları tekrar hatırlatarak AK Parti teşkilatı olarak şeffaf ve vatandaşı bilgilendirerek yapılması ve mağduriyetlerin çözülmesi şartıyla DESTEK olacağımızı tekrar hatırlatarak soruyoruz;

1- Neden Büyük çaplı bir 18. Madde Uygulaması yapılmadan önce Belediye Meclisimize ve vatandaşa Belediyemiz bilgilendirme yapmamıştır ve itirazlar çok yükselince basın karşısına geçerek sadece 18. Madde uygulamasının önemini anlatmış fakat vatandaş ile buluş itirazlarını ve mağduriyetlerini dinleyip cevap vermemişlerdir.

2- Neden parsel sahiplerine haber vermek yerine sadece ilan panosuna asmak suretiyle tebligat etme yolu seçilmiştir. Tapusu olan Burdur halkı her ay Belediye ilan panosuna bakmayamı gidecek. Eleştiriler artırnca Encümen kararları gönderilmeye başlandı, Bu baştan yapılamaz mıydı?

3- Neden Burdur Belediyesi kendi harita Mühendisleri ve harita teknikerleri ile çok hassas bir konu olan ve büyük bir alanda uygulanacak 18. Madde uygulamasını kendi yapmamıştır?

4- Eğer dışarıdan Harita mühendisleri ile çalışılacaksa büyük bir alanda neden harita mühendisleri odasından destek alınıp bir çok mühendisle çalışılmamış ve yaklaşık 5000 arazi Sahibi bir harita mühendisine mahkum edilmiştir.

5- Neden Şehrimizin en güzide yeri olacak yerlerin Yeni imar revizyonu yapılmadan 1987 imar planını 18 Uygulaması ile kesinleştiriliyor.

6- Neden 18 Uygulaması yapılan yerlerde afaki paraların istendiği konusundaki bitmek bilmeyen şikayetlerin dinlenip, belediyemiz bu konuda gerekli hassasiyetleri gösterip konu üzerinde araştırma yapmamaktadır?

Kısacası yıllardır uygulanan ve şehirlerin gelişmesinin önünü açan 18 UYGULAMASININ şeffaf ve vatandaş ile Belediye Meclisini bilgilendirildiği sürecin her zaman arkasındayız.

Takdir çok değerli Burdur Kamuoyunundur…

VOLKAN MENGİ
AK Parti Burdur İl Başkanı

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.