burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Serkan Şimşek’ten yazılı açıklama

Başkan Serkan Şimşek’ten yazılı açıklama
415 kez okundu
17 Şubat 2020 - 21:49

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Burdur Belediyesi’nin 9.Kitap Festivalinin açılışına katılmayan Milli Eğitim Müdürü hakkında yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA

Burdur Belediyesinin 9.sunu düzenlediği bölgenin en etkili kitap fuarlarından bir tanesi olan fuarın açılışını geçtiğimiz günlerde yaptık. 

Yaptık yapmasına ama bu güzel kitap fuarının açılışına sevinsek mi yoksa kendisini Devletin Müdürü olarak değil de AKP’nin bir devlet kurumundaki temsilcisi gibi gören kurum müdürlerine mi üzülsek bilemedik. 

Gölhisar’da kitap fuarının açılışına AKP İl Başkanı ile birlikte giderek  “Fuarların temel amacının kitap okuma alışkanlığını, kültürünü, gelenek ve davranışını öğrencilerde kalıcı olmasını sağlamak”olduğunu ifade edenler ne yazık ki Burdur Belediyesinin kitap fuarı açılışına özel davetli oldukları halde, ne kendileri katılmıştır ne de bir temsilci göndermişlerdir. 

Sayın Milli Eğitim Müdürünün bırakın sadece açılışa katılmayı, eğer kitaplar hakkındaki düşünceleri gerçekse elini taşın altına koyup fuarın her anında orada olması gerekirdi. 

Ama ne yazık ki kitapların özetlerini okumayla ülkeyi yönetenleri, kendilerine örnek alarak, koltuk ve makamlarını korumanın tek yolunun AKP yöneticilerine şirin görünmek olduğunu düşünenler hayatlarının en büyük hatasını yapmaktadır. O koltuklar ancak okullarda yaşanan salgın hastalıklara karşı alacağınız önemler ile, okul ve sınıfların sağlığa uygunluk koşullarına uyumlu hale getirilmesi, öğrencilerin eğitimlerinin iyileştirmesini sağladığınız zaman gerçek anlamda sizin olacaktır. 

Kitap okumayan nesillerin suça eğilimlerinin ne denli yüksek olduğu bilim insanları ve otoriteler tarafından kabul edilmektedir. 

Devlet terbiyesini yeterince almış olduğuna inandığımız, kitaplara ve gençlere verdiği değer ve önemi yakından bildiğimiz Burdur Valisi Sayın Hasan Şıldak’ın konuyla ilgileneceğini, öğrenciler, öğretmenler ile kitap fuarının buluşturulması adına Milli Eğitimin koordinasyonunu sağlamak için gerekli girişimleri yapacağına inanıyoruz. 

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.