burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

“Fark yaratan kadın girişimciler” ödüllendirildi

“Fark yaratan kadın girişimciler” ödüllendirildi
242 kez okundu
27 Şubat 2020 - 10:13

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Şubat ayı Meclis Toplantısında “2019 Batı Akdeniz Fark Yaratan Kadın Girişimcileri” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu icra komitesi tarafından her yıl “Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimcileri” adıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl Batı Akdeniz İlleri Antalya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur genelinde de başvurular alınarak  “2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması” adıyla kapsamı genişletildi. Ödül töreni davetine Burdur Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sevim Zorlu, Burdur Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Hatice Keyik ve Burdur Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Ülker Çeliker de katıldılar.

Kadın başarı hikâyelerini gündeme taşıyarak kadın girişimciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada ‘Girişimcilikte ve Sosyal Girişimcilikte Kadın’, ‘İş Fikrinde ve Dijital Dönüşümde Kadın’, ‘Kültür Sanat Girişimciliğinde Kadın’ ve ‘Yöresine Değer Kazandıran Kadın’ olmak üzere 4 kategoride yapılan değerlendirmelerde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu: “Dereceye giren tüm kadın girişimcilerimizi gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Çalışmalarımızda destekleri için Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Davut Çetin ve Yönetim Kuruluna, ödül töreninde aramızda olan TOBB Girişimcilik Müdürlüğünden Uzman Handan Köse’ye, yarışmada işbirliğimiz için Batı Akdeniz İlleri Afyonkarahisar İl Başkanı Berna Göçmen Tokman’a, Isparta İl Başkanı Zuhal Emine Büyükçulcu’ya, Burdur İl Başkanı Sevim Zorlu’ya ve icra komitesi üyelerine teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Zorlu: “Farkındalık Oluşturduk”

Ödül töreni hakkında değerlendirmede bulunan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Burdur İcra Komitesi Başkanı Sevim Zorlu, kadınların hayatın her alanında farkındalık oluşturmayı sürdürdüğünü vurguladı. Zorlu: “Ülkemizde Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB bünyesinde kadın girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kuruldur. Kurul aynı zamanda kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere kurulmuş, tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur’da da faaliyetlerine devam etmektedir. Misyonumuz; Türkiye’deki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmektir. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sayın Serap Kocaoğlu’na gösterdiği konukseverlik için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.