burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Bakan Ersoy’un Burdur programı iptal oldu

Bakan Ersoy’un Burdur programı iptal oldu
402 kez okundu
28 Şubat 2020 - 10:21

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 29 Şubat 2019 Cumartesi günü Burdur ziyareti İdlib’te yaşanan hain saldırılar sonucu iptal oldu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı açıklamada bulunarak “Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak, Suriye’de insani bölge oluşturarak göç dalgalarını önlemek ve aynı zamanda ülkemizin bütünlüğüne kastetmiş terör örgütlerine geçit vermemek için İdlib’de görevli kahraman askerlerimize yönelik hain saldırı milletimizi derinden üzmüştür. Bu saldırıda şehit düşen 33 kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yüce Türk milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize Yüce Rabbimden acil şifalar diliyorum. ” Dedi.

Açıklamalarına devam eden Mengi, ” İdlib’de meydana gelen bu alçak saldırı nedeniyle ilimizde hafta sonu ziyaretlerini gerçekleştirecek olan Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un programı, parti programlarımız, belediyelerimizin etkinlik ve programları iptal edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu kalleş saldırının hesabını en ağır şekilde sormaktadır ve sormaya devam edecektir.” Dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.