burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Safa Sönmez’den yazılı açıklama

Başkan Safa Sönmez’den yazılı açıklama
306 kez okundu
23 Mart 2020 - 21:21

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez Corona virüsü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA

Çinde başlayıp Ülkemizede maalesef giren Corona virüsü tüm Dünyayı etkisine alarak küresel bir vaka haline gelmiştir. İlçemiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde bizlerin sağlığı için 7 gün 24 saat çalışma esasına göre büyük bir özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyor ve teşekkürüde bir borç biliyoruz.

Yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde ilçemizde şuana kadar karantinaya alınan vatandaşlarımızın hiç birinde Corona virüsüne rastlanmadığı bilgisi tarafımıza bildirilmiş olup ayrıca Covid 19 testide ilçemizde sağlık kuruluşları tarafından yapıldığı yetkililerce tarafımıza bilgisi verilmiştir.

Diğer bir konuda dün yerel basında Belediye Başkanı Sayın Emrullah Ünal’ın 2300 üyesi bulunan bir STK Başkanıyla POLEMİĞE girmesinide esefle kınıyorum. Her ne kadar Pazar yeri dezenfekte edilmiş olsa bile Sayın oda başkanına ‘BİZ ÇALIŞIRKEN SİZ UYUYORDUNUZ’ demesi bile abestleiştikaldir, hiç yakışmamıştır.

Sonuç olarak oda Başkanımız üyelerine Belediye Başkanıda Bucak Halkımıza hizmet etmek için seçilmişlerdir. Yerel medyadada ifade edildiği gibi Oda Başkanımızın TELEFONUNU AÇMAMASI sonrasında Belediye Başkanımızın geriye dönmemesi 2000 üzerinde esnafımızı önemsememek anlamını taşır.Ayrıca Esnafımız ve Halkımızın sağlığına duyarlılığından dolayı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Yusuf Erdoğdu’ya da teşekkür ederiz.Buradan Sayın Belediye Başkanına siyasi polemik yerine Bucak halkının hem sağlığı hem güvenliği açısından üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz.

Ayrıca ülkemizin ve ilçemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte ötekileştirici bir politika ve üslup yerine birleştirici bir siyaset yapmasını arzu ediyoruz.

Başka bir ‘BUCAK’ Başka bir ‘TÜRKİYE’ yok. Gün birlik ve beraberlik günüdür. 

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.