burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Ünal’dan belediye kiracılarına büyük destek

Başkan Ünal’dan belediye kiracılarına büyük destek
260 kez okundu
24 Mart 2020 - 21:55

Bucak Belediye başkanı Emrullah Ünal yaptığı yazılı açıklamayla belediyenin kiracısı olan işletmelerden kapalı kaldığı süre zarfında kira almayacaklarının müjdesini verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Esnaflarımız bizim herşeyimiz. Belediyemizin kiracısı olan işletmelerden Koronavirüs ile mücadele kapsamında kapalı kaldığı süre zarfında kira almayacağız. Birlikte mücadele edecek, birlikte kazanacağız” ifadelerini kullandı. Başkan Emrullah Ünal, açıklamasının devamında, “Koronavirüs tehdidi nedeniyle geçici olarak faaliyetlerini durdurulan işyerleri kullanılamayacağından, faaliyetlerin durdurulduğu süre boyunca kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecek ayrıca bu süreler kadar sözleşme süreleri de uzatılacaktır. Bununla birlikte geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerleri arasında olmamakla birlikte Koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen işyerlerinin kira sözleşmesinden kaynaklanan borçlarının ödenmesinde  değişen koşullar da gözönüne alınarak  alacaklarımız ertelenecektir.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.