burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Yaşlı kadın tuzağa düşmedi

Yaşlı kadın tuzağa düşmedi
2.677 kez okundu
26 Mart 2020 - 11:57

Burdur’un Yeşilova İlçesine bağlı Güney Köyü’nde 84 yaşındaki yaşlı kadını savcıyım yalanıyla dolandırmak isteyen kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Konuyla ilgili Burdur Valiliği ayrıntılı açıklamada bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA

24 Mart 2020 günü saat 13.25 sıralarında, 112 Acil Çağrı Merkezini arayan duyarlı bir vatandaşın, Yeşilova ilçesi Güney Köyüne yüzünde maske takılı bir erkek şahsı bıraktığını, şahsın hal ve hareketlerinde şüphelendiğini bildirmesi üzerine, durum Yeşilova İlçe Jandarma Komutanlığına bildirilmiş ve konu ile ilgili köy muhtarının bilgilendirilmesi sağlanarak Güney Köyüne en yakın Jandarma devriyesi bölgeye yönlendirilmiştir.

Güney Köyünde tek başına yaşayan K.T. (1936 D.lu) isimli vatandaşın sabit ev telefonundan arayan ve kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan bir şahsın “K.T’ye kimlik bilgilerinin bir olaya karıştığını, olayda para ve altınların çalındığını, elinde bulunan para ve altınları evine gelecek sivil kıyafetli Jandarmaya vermesini söylediği” konuşmaya devam edildiği esnada eve gelen sivil kıyafetli erkek şahsın para ve altınları almak için geldiğini, ayrıca evinde arama yapacağını söylemesi üzerine Jandarma ekiplerince bölgede ikamet eden özellikle yaşlı vatandaşlarımızın dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirilmeleri sayesinde K.T’nin, şahsa “arama yapacaksan köy muhtarı ve resmi kıyafetli Jandarmalar ile gel” demesi ve şahsı evine kabul etmemesi üzerine şüpheli şahsın olay yerinden ayrıldığının tespit edilmesi üzerine şahsın yakalanmasına yönelik bölgede arama faaliyeti başlatılmış ve yapılan aramalar sonucu olay şüphelisi E.E. (1994 D.lu.) köyün dışında bulunan tarla içerisinde kaçmaya/saklanmaya çalıştığı esnada yakalanmıştır.

E.E.’nin yapılan UYAP/arşiv araştırmasında (Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kasten Yaralama, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Alma, Kabul Etme ve Bulundurma suçlarından ) (4) farklı suçtan suç kaydının bulunduğu tespit edilmiştir.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınan E.E. 25.03.2020 günü Adli makamlara sevk edilmiş ve işlemlerini müteakip “Adli Kontrol Şartı” ile serbest bırakılmıştır.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.