burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Erkan’dan yazılı açıklama

Başkan Erkan’dan yazılı açıklama
2.568 kez okundu
03 Nisan 2020 - 20:00

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan yazılı basın açıklamasında bulunarak Isparta-Burdur arası mekik dokuyan insan yoğunluğuna bağlı koronavirüs tehlikesine dikkat çekti.

İŞTE O YAZILI AÇIKLAMA

Komşu ilimiz Isparta’da Covid-19 salgının Türkiye ortalaması üstünde olduğu ve nüfusa oranla en yaygın il olduğu yetkililer tarafından açıklanmıştır. İki il Türkiye’ nin birbirine en yakın iki ilidir. İki il arasında ilişkiler yoğun olup sirkülasyonda oldukça fazladır. Hem kamuda hem özelde çalışan çok insanımız gidiş-geliş yapmaktadır. Ya Isparta’da oturup Burdur’da çalışmakta veya tersi olmaktadır. İçinde bulunduğumuz şu günlerde SALGININ EN AZ GÖRÜLDÜĞÜ, ülkemizin en temiz ili olan ve kurallara uyan şehrimizde daha dikkatli olmamız kaçınılmaz bir zorunluluktur. Yetkililerin bu sirkülasyondaki kamuda çalışanlar için idari izinli sayılması, özelde çalışanlarında yerlerinde kalması için gereğinin yapılmasını bekliyoruz.
Ülkemizdeki Covid-19 virüs salgını yüzünden sağlık personellerimizin ve sağlık çalışanlarımızın çok yoğun tempoda çalıştıklarını görüyor ve takdir ediyoruz. Gecesi gündüzü olmadan koronavirüse karşı olağanüstü fiziksel güçle çalışan kahramanların; ISPARTA’DA İKAMET EDİP BURDUR’DA ÇALIŞANLAR, BURDUR’DA İKAMET EDİP ISPARTA’DA ÇALIŞANLAR İL GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDAKİ KONTROL NOKTALARINDA TÜM YORGUNLUKLARINA RAĞMEN BEKLETİLMEKTE BİRLİKTE GÖREVLERİNE ULAŞMALARIDA GECİKMEKTEDİR. YETKİLİLERİN YOĞUN ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI GÖZDEN KAÇTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BU DURUMUN DİKKATE ALINARAK BİR DÜZENLEME YAPILMASI HEM ÇALIŞANLARIN HEM HALKIMIZIN ARZUSUDUR. Gereği için yetkililere ve kamuoyuna saygıyla duyururuz..

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.