burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Deva Partisi il teşkilat çalışmalarına hız verdi

Deva Partisi il teşkilat çalışmalarına hız verdi
1.281 kez okundu
01 Mayıs 2020 - 16:42

Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Satıcı; Antalya, Burdur ve Isparta’da il teşkilatlarını oluşturmak için kendisinin de dahil olduğu 5 parti kurucusu ile yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.

Ali Babacan liderliğinde 9 Mart tarihinde kurulan Deva Partisi, 90 kişilik Kurucular Kurulu vasıtasıyla kısa süre önce 50 kişilik Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) oluşturdu. Deva Partisi MYK’nın belirlenmesinin ardından yurt genelinde il teşkilatlarının oluşturulabilmesi için çalışma başlatıldı. Antalya, Burdur ve Isparta il teşkilat yapısının oluşması için Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) eski Başkanı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Satıcı da titiz bir çalışmanın içerisine girdi.

Antalya, Burdur ve Isparta il teşkilatlarının oluşturulması için kendisinin de dahil olduğu 5 parti kurucusu ile çalışmalarını sürdürdüklerini bildiren Mustafa Satıcı, “Ramazan Bayramı sonrasında çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz. Ardından genel Merkezimiz de bir çalışma gerçekleştirecek. En kısa sürede bu çalışmalar tamamlanacak. Ardından ara vermeden ilçe teşkilatlarını oluşturmak için çalışmalara başlayacağız. Hedefimiz; halkımızın gönlünde yer edinmiş, halkımızın sıkıntılarına çözüm üretebilecek kadrolarla iktidara yürümek” dedi.

Deva Partisi’nin kuruluşunun üzerinden 2 ay geçmeden yurt genelinde geniş bir kitle tarafından teveccühle karşılandıklarını ifade eden Mustafa Satıcı, “Şuan yurt genelinde yaklaşık 60 bin gönüllü çalışmalarımıza destek veriyor. Kısa sürede bu kadar gönüllüye ulaşmak gelecek adına umut verici. Gönüllü sayısı hızla artıyor ve kısa sürede yüz binli rakamlara ulaşması bekleniyor. Teşkilatlarımızda görev almak isteyen hemşehrilerimizi, “devapartisi.org” resmi web adresimizden başvuru yapmaya davet ediyoruz” dedi. Antalya, Burdur ve Ispartalı ihracat ailesinin yakından tanıdığı Mustafa Satıcı, bir yandan da Batı Akdeniz’de tarım sektörünü daha da geliştirecek, sorunlarına çözüm üretecek projeler üzerinde de parti çalışmaları gerçekleştiriyor.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.