burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Bilal Özel’den yazılı açıklama

Başkan Bilal Özel’den yazılı açıklama
150 kez okundu
23 Mayıs 2020 - 18:40

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel yazılı bir açıklamada bulundu.Başkan Özel mesajında, “Bucak ilçe merkezi ve köy arazi yollarına yönelik olarak lokal işlemlerin yapılmış olduğu ve yapılan bu işlemlerin yeterli olmadığı Bucak kamuoyunun malumudur. Kış aylarında yağışlar nedeniyle tarımsal üretim şartlarında zorluklarla karşılaşılmıştır. Bu zorlukların başında arazi ulaşım yollarının tahribatı ve yol kenarı şarampollerinin durumu gelmektedir.
OTLAR KURUYUNCA YANGIN ÇIKIYORDU
Yolların bakım onarımıyla birlikte yol kenarındaki şarampollerin revize edilmesi, yağışlı zamanlarda yolların üzerinde olası su birikintilerini su kanallarına ulaştıracaktır. Ayrıca yol kenarı ve şarampoldeki otların kurumasından kaynaklı dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yangınlar çıkabilmektedir. Şuanda bu işlemlerin yapılması yaz aylarında arazilerdeki olası yangın riskini azaltacaktır.
OLUMSUZLUKLARIN OLMAMASI İÇİN
Bu tür üzücü olaylar yaşanmadan hububat hasat sezonunu atlatmamız hepimizin ortak temennisidir. Bu temenni doğrultusunda Bucak Ziraat Odası olarak ilgili kurum ve kuruluşlara bahsi geçen problemlerin çözümü için gerekli başvurular yapılmış ve talepler iletilmiştir.
TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yollar  medeniyetin aynası, devlet gücünün millete hizmet olarak geri dönüşümünün emaresidir. 
Bu kapsamda üreticilerimizin her zaman yanında olduklarını hissettiren ve desteklerini esirgemeyen Burdur Milletvekillerimiz Sayın Yasin UĞUR’a, Sayın Bayram ÖZÇELİK’e, İl Genel Meclis Üyelerimiz Sayın Hatice DALĞAR, Sayın Sami UĞUR,  sayın İbrahim AVCIL ile Burdur İl Özel İdaresi Başkanı Sayın Murat AKBIYIK ve Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Asım ERTİLAV’a ilçemize bağlı köylerimizde Ramazan Bayramı sonrasında yapılması planlanan arazi yol onarım çalışmaları için teşekkür ederiz.
Ayrıca Bucak İlçe merkezi arazi yollarının bakım onarımında çiftçilerimiz adına bulunduğumuz bu talebimize makine parkıyla destek veren Bucak Belediye Başkanımız Sayın Emrullah ÜNAL’a, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Yasin ÇİÇEK’e,  bütün Bucak Belediye personeline teşekkür eder, saygılar sunarız.” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.