burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Milletvekili Göker’den zirai don açıklaması

Milletvekili Göker’den zirai don açıklaması
575 kez okundu
27 Mayıs 2020 - 16:24

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker zirai don felaketinden zarar gören çiftçilerin durumlarını dile getiren yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE MİLLETVEKİLİ GÖKER’İN AÇIKLAMALARI

Geçen hafta sonu havaların aniden soğuması nedeniyle Burdur’da yetişen mısır fidelerinde zirai don hasarı oluşmuş ve çiftçilerimizin tarlalarına ciddi zararlar vermiştir. Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hasar tespit çalışmalarını bir an önce tamamlaması ve Bakanlık tarafından üreticilerimizin karşılaştıkları zararları gidermeye yönelik bir çalışma başlatılması elzem hale gelmiştir.

Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerekirse Burdur’da bulunan mısır üreticilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve bankalara olan kredi borçlarının en az 1 yıl süre ile ertelenmesi yerinde bir davranış olacaktır. Zaten zor ve ağır ekonomik şartlar altında üretim yapmaya çalışan çiftçilerimizin büyük bir kısmı doğal afetlere karşı korunmasızdır. Üretim yapan her çiftçimizin bütün ürünleri doğal afet sigortası devlet tarafından üstlenilmeli ve bu sigortanın primleri devlet tarafından ödenmelidir.

Bu vesile ile zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve konunun takipçisi olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyorum

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.