bülent
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

NASA’dan önemli Salda açıklaması

NASA’dan önemli Salda açıklaması
2.736 kez okundu
01 Ağustos 2020 - 10:52

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan ve turkuaz rengindeki suyuyla öne çıkan Salda Gölü ile ilgili Twitter’dan paylaşım yaptı… NASA, paylaşımında Mars’taki Jezero krateri ile Salda Gölü’nün büyük benzerlikler taşıdığını belirtti.

ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi ( NASA)  Burdur’un Yeşilova ilçesinin kuzey batısında yer alan ve turkuaz rengindeki suyuyla ön plana çıkan Salda Gölü’nü resmi Twitter hesabından paylaştı… NASA, Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan Salda Gölü’nün Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan yerlerden olduğunun altını çizdi.

NASA, Twitter’daki paylaşımında “Türkiye’deki Salda Gölü, Mars’taki Jezero Krateri ile jeolojik benzerliklere sahiptir. Hatta, araştırmacılar 2020’deki Mars görevi için Salda Gölü’nde saha araştırması yapmışlardır” denildi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.