bülent
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Akbulut, “Ülkemizin CHP’ye ihtiyacı var”

Başkan Akbulut, “Ülkemizin CHP’ye ihtiyacı var”
141 kez okundu
09 Eylül 2020 - 14:40

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlama programı Burdur’da çelenk sunma töreniyle başladı.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda partisinin çelengini sundu. Burada bulunan partilere bir konuşmada bulunan Başkan Akbulut, şu sözleri ifade etti.

EY BÜYÜK ATATÜRK,

SAYIN EBEDİ GENEL BAŞKANIM,

Temellerini  4 Eylül 1919’da SİVAS Kongresi’nde attığınız 9 Eylül 1923’te kurduğunuz CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ nin bugünkü mirasçıları olarak manevi huzurunuzdayız. ARZ EDERİM!!!

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i  Hukuk  Cemiyeti’nin Emperyalizm karşısındaki o YIKILMAZ DURUŞUNU, Kuvayi Milliyecilerin işgal orduları karşısındaki azmini , 97. kuruluş yıl dönümümüzde de tüm Cumhuriyet Halk Partililer olarak  yüreğimizde taşıyoruz.

Atamızın emanetinin yılmaz neferleri olarak , bugün ülkemizi şanlı bayrağımızın da simgesi olan 6 ilke ile buluşturmak, en karanlık günlerinden en aydınlık günlere kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Bugün ülkemizin Devrimcilik ilkesine ihtiyacı var diyoruz. Toplumun modern çağa ayak uyduran, ilime, bilime önem veren, ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak atılımlara ihtiyacı var diyoruz…

Bugün ülkemizin LAİKLİK ilkesine ihtiyacı var diyoruz. Din ve devlet işlerinin ayrılmasına, dinimiz gibi kutsal değerlerimizin , insanlarımızın temiz manevi duygularının  dindar maskesi altında sapkın, meczup tarikat ve cemaat liderlerinin eline bırakılmamasına ihtiyacı var diyoruz…

Bugün ülkemizin DEVLETÇİLİK ilkesine ihtiyacı var diyoruz.  Halkın gücünün yetmediği yerde devletin sosyal devlet anlayışı ile her daim milletimizin yanında olmasına ihtiyacı var diyoruz.

Bugün ülkemizin,  Miliyetçilik ilkesine ihtiyacı var diyoruz.  Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerle yol yürüyenlere değil, TANK PALET FABRİKAMIZ GİBİ MİLLİ DEĞERİMİZ 25 YILLIĞINA KATARA KİRALANIRKEN YAPAMAZSINIZ DİYE YERİ GÖĞÜ inleten MİLLİYETÇİLERE İHTİYACIMIZ VAR DİYORUZ.

BUGÜN ÜLKEMİZİN HALKÇILIK İLKESİ İLE HER ZAMAN DEVLETİN ÖNCÜLÜĞÜNÜN HALK OLMASI GEREKTİĞİ ANLAYIŞINA İHTİYACIMIZ VAR.

BUGÜN ÜLKEMİZİN CUMHURİYETÇİLİK İLKESİ İLE HAKİMİYETİ  BİRİLERİNİN KEYFİNE BIRAKILMASINA DEĞİL, ‘’ HAKİMİYET  KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’’  DEMEYE İHTİYACI VAR.

YANİ DEĞERLİ CUMHURİYET HALK PARTİLİLER BUGÜN ÜLKEMİZİN HER ZAMAN KİNDEN FAZLA 6 OKA İHTİYACI VAR DİYORUZ. CUMHURİYET HALK PARTİSİNE İHTİYACI VAR DİYORUZ.

NE KADAR KARARTSANIZDA YER YÜZÜNÜ

GÖK YÜZÜNÜN AYDINLIĞIYIZ BİZ,IŞIĞIN TA KENDİSİYİZ

BİZLER GÖZÜNÜ KIRPMADAN BU VATANA KANINI FEDA EDENLERİN

MUSTAFA KEMALİN ÇOCUKLARIYIZ

BİR GÜN BİLE TEREDDÜT ETMEDEN ONUN ÇİZDİĞİ YOLDAN GİDENLERİZ

ALLAHINDAN UTANSIN O YOLDAN GERİ DÖNEN DİYENLERİZ

BİZLER İSTİKLALİMİZİ VE CUMHURİYETİMİZİ KORUMAYI

BİRİNCİ VAZİFE OLARAK GÖRENLERİZ

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE  97. YILIMIZI EN SAMİMİ DUYGULARIMLA KUTLUYORUM.

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN EYY ŞANLI SEVDAMIZ, DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ÇOCUKLUĞUMUZ, GENÇLİĞİMİZ, GELECEĞİMİZ AND OLSUN SENİN ALTI OKLU ŞANLI BAYRAĞINI EN YÜKSEK BURÇLARA DİKECEĞİZ…

YAŞASIN KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ…

Çelenk törenine CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Kadın Kolları Başkanı Ziynet Gezer ve partililer katıldı.

meddem
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.