burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

BAŞKAN AKBULUT: “İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?”

BAŞKAN AKBULUT: “İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?”
267 kez okundu
06 Ekim 2020 - 16:06

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, 8 yaşındaki çocuk EBA’ya girebilmek için çatıdan düşmesi sonucu hayatını kaybetmesi üzerine bir açıklama yaptı.


İstanbul, Esenyurt’ta 8 yaşındaki Çınar Mert, evinde internet alt yapısı sorunu olduğu için EBA’ya bağlanamadı. Baba Önder Mert, bunun üzerine komşusundan interneti kullanmak için izin alarak, evin çatısına hat çekmek için çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar Mert, ayağının kayması sonucu düşerek hayatını kaybetti. Baba, oğlunun eğitimine devam edebilmesi için her şeyden kısarak bilgisayar aldığını dile getirerek, “Eğitim sistemini sıfırladılar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar” diyerek sitem etti. Konuyla alakalı CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut yazılı bir açıklama yaptı.

“TELEKOMÜNİKASYON REFORMU YAPILMALI”


Yöneticilerin halkın sorunlarıyla ilgilenmediğine değinen Başkan Akbulut, “Çok üzücü çok vahim bir olay. Bir çocuk internet için canından oldu. 8 yaşında bir çocuk. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?Özelleştirilen iletişim şirketleri aldıkları paralara rağmen doğru düzgün bir çalışma yürütemiyor. Hükümet yaşanan o kadar olaya, hadiseye rağmen hala internet konusunda bir kelime açıklama bile yapmıyor. Daha neyi bekliyorsunuz? İnternet konusunda hükümet artık adım atmak zorunda. Ülkede birkaç insanın desteği sayesinde öğrenciler tablet ve bilgisayar edinebiliyor. Tüm bunların yanında onca geçim sıkıntısının arasında 3-5 kuruş arttırarak çocuğuna bilgisayar alabilen anneler, babalar ve bir yanda da ben kur ile ilgilenmiyorum diyen damat. Halktan kopmuş bir yönetim, halkın sıkıntılarını duyamayacak, göremeyecek kadar kör ve sağır ne yazık ki. Bir nesli kaybetmek üzereyiz. Herkes yapmak zorunda olduğu görevlerin bilincinde olmalı. Hükümet daha fazla vakit kaybetmeden tüm ülkeyi kapsayacak yeni bir telekomünikasyon reformu yapılmalı” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.