burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Meteorolojiden önemli uyarı

Meteorolojiden önemli uyarı
3.130 kez okundu
06 Ekim 2020 - 20:12

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan uyarıda; “Bölgemizde Perşembe (08.10.2020) sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkili olması beklenmektedir. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Cuma günü (09.10.2020) Isparta ve Burdur çevrelerinde KUVVETLİ olması bekleniyor. 
Yağışlı sistemle birlikte bölgemizde sıcaklıkların 6-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Cuma günü Batı Akdeniz’de kuvvetli esmesi bekleniyor. ” denildi.

Yapılan uyarıda ayrıca meydana gelmesi muhtemel sel, su baskını, yıldırım oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.