burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Akbulut’tan önemli açıklama

Başkan Akbulut’tan önemli açıklama
235 kez okundu
07 Ekim 2020 - 17:00

CHP BURDUR İL BAŞKANI AKBULUT: “DESTEĞE HAZIRIZ, ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sizin sorunlarınızı çözecek teklif hangi partiden gelirse gelsin, katkıda bulunacağız” sözlerine ithafken yazılı bir açıklama yaparak destek verdi.
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Grup Toplantısında yaptığı konuşmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Akbulut, açıklamasında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yer verdi. Ayrıca Akbulut, Kılıçdaroğlu’nun, “Sizin sorunlarınızı çözecek teklif hangi partiden gelirse gelsin, katkıda bulunacağız” ifadesine dikkat çekti.


“HALK İÇİN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun sözüne değinerek her zaman bu düşüncede olduklarına dikkat çeken Başkan Akbulut, “Bugün grup toplantısında Genel Başkanımız değindiği başlıklarla ülke gündemine ilişkin çok önemli değerlendirmeler yaptı. Bizler CHP olarak iktidar yolunda büyük adımlar atıyoruz. Yurttaşlarımızla her zaman iletişim içerisinde bulunarak onların sorunlarına çözümler arıyor ve onlar için çözüm olabilecek her düşünceye önem veriyoruz. Genel Başkanımızın ‘Sizin sorunlarınızı çözecek teklif hangi partiden gelirse gelsin, katkıda bulunacağız’ açıklaması bunun en somut örneğidir. Halkın yararına olacak her konuda desteğe hazırız, çözüm bekliyoruz” dedi.


“DEVLET YALAN SÖYLER Mİ?”


Kılıçdaroğlu’nun pandemi sürecine ilişkin açıklamasına dikkat çeken Akbulut, “Devlet vatandaşın yararına çalışan bir kurum olarak bilinir. Lakin oldukça zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda COVİD-19 pandemisini yönetemediler. Gerçeği vatandaştan sakladırlar. Şimdi de gerçeği dile getirenleri kapatmakla susturmakla tehdit ediyorlar. Genel Başkanımızın bu konuda dile getirdiği bir cümleyi tekrar etmek istiyorum, Devlet yalan söyler mi” ifadelerini kullandı.


“SİCİL AFFI ÇIKARILMALI

Kılıçdaroğlu’nun sicil affı çıkarılmalı sözlerinin altını çizen Başkan Akbulut, “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında açıklamış olduğu ‘Sicil affı çıkarılmalı, krediler taksitlendirilmeli, faiz alınmamalı. Sosyal devletsen esnafı koruyacaksın. Parayı istiyorsun bari faizini alma’ sözleri ile ‘Pandemi döneminde 700 bin esnaf dükkanını kapattı. Sicil affı çıkarın dedik çıkarmadılar, üç ay kiralarını devlet ödesin dedik yapmadılar, kredileri bir yıl faizsiz ertelensin dedik bunu da yapmadılar’ ifadeleri ülke esnafımızın içinde bulunduğu durumu çok net gözler önüne seriyor” dedi.


“DEVLET ESNAFA FATURALARDA DESTEK VERSİN”

Genel Başkanın esnafa yönelik açıklamasına dikkat çeken Akbulut, “Bizler CHP olarak sadece eleştirmiyoruz. Bu konularla alakalı çözü önerilerimiz olduğunu her platformda dile getiriyoruz. Esnafımızın, vatandaşımızın dertleri için çözüm önerileri de sunuyoruz. Genel Başkanımızın değindiği bir başka konu, esnafın elektrik ve su faturalarının ödenmesi noktasında devletin destek vermesi. CHP olarak her zaman öneriler sunuyoruz ama iktidar kendi düşüncesinden başkasını dikkate almıyor. Biz halkın yararına olacak her türlü plana destek vermek için hazırız diyoruz” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.