Başkan Mengi’den yazılı açıklama « Burdurweb, Burdur HaberBaşkan Mengi’den yazılı açıklama « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Başkan Mengi’den yazılı açıklama

Son Güncelleme :

03 Haziran 2022 - 15:37

Başkan Mengi’den yazılı açıklama

Başkan Mengi, “Yeni Sanayideki Rantsal Dönüşüme son olarak DANIŞTAY DUR” dedi!

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı açıklamada bulunarak, Danıştay’dan iptali gelen plan değişikliği hakkında konuştu.

Başkan Mengi şu ifadelere yer verdi:

Burdur Merkez Yeni Sanayideki Belediye Başkanının akrabasına ait olan arazideki RANTSAL DÖNÜŞÜM Plan Değişikliği Burdur kamuoyunda çok konuşulmuş ve plan değişikliğindeki bölgeye göre emsal fazlalığı, kat yüksekliği fazlalığı, ticari alanlar ve petrol arazilerinin oluşturulması nedeniyle dönemin AK Parti belediye Meclis üyelerimizce yargıya taşınmıştı.

Isparta idare mahkemesi AK Parti Belediye Meclis üyelerimizin itirazlarını red etmiş ve Rantsal Dönüşüm değişikliğini AK Parti Meclis üyeleri bir üst mahkeme olan Konya Bölge idare mahkemesine götürmüşlerdi. Konya Bölge idare mahkemesi Meclis üyelerinin itirazları ile bilirkişi raporlarını dikkate alarak PLAN DEĞİŞİKLİĞİNİ İPTAL etmişti.

CHP’li Burdur Belediye yönetimi Belediye Başkanının akrabalarının Rantsal dönüşümünü “İptal edilmesini” Danıştay’a götürmüş ve geçtiğimiz hafta Danıştay kararını RANTSAL DÖNÜŞÜMÜN İPTALİNİ ONAYARAK plan değişikliğinin tamamen iptal ettiğini taraflara iletmiş bulunmaktadır.

AK Parti Belediye Meclis üyelerimizin haklı mücadelesinde kararlılıkla durdukları ve takipçisi oldukları için hepsini tebrik ediyorum. Belediye imkanlarını şahsi işlere kullananlara karşı, Burdur’umuzun hakkını ve hukukunu savunmaya devam edeceğimizi Kamuoyuna bilgisine sunarız…

----- REKLAM -----