Başkan Mengi, Burdur Belediyesi’ni suçladı « Burdurweb, Burdur HaberBaşkan Mengi, Burdur Belediyesi’ni suçladı « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Başkan Mengi, Burdur Belediyesi’ni suçladı

Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 12:19

Başkan Mengi, Burdur Belediyesi’ni suçladı

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, geçtiğimiz günlerde yaşanan ani su taşkınına ilişkin olay yerinde açıklamada bulundu.

Başkan Mengi, Burdur Belediyesi’ne yönelik sert eleştirilerde bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

Taşan dere için uyarı yapılmasına rağmen CHP’li Burdur Belediyesi MENFEZİ BÜYÜTMEMİŞTİR.

Geçtiğimiz hafta sonu çok kısa sürede ani yoğun yağışın yağması sonucu şehir içinde Depremevleri mevkinde yol geçişlerinin eski ve dar olmasından kaynaklı sel baskınına sebep olmuştur.

Son yıllarda İklim değişikliği sebebiyle giderek artan yoğunlukta ve sıklıkta ani yağışlar şehrimizde sellere sebebiyet vermektedir.

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunda CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker şehrimizde sellere sebep olanların soruşturulmasını istemesi, ayrıca CHP’li belediye yöneticilerin sosyal medyadan iktidar yetkililerini suçlayıcı beyanlarda bulunmaları bizleri bugün açıklama yapmaya ihtiyaç doğurmuştur.

Hafta sonu gerçekleşen afet şeklindeki yağmurun sele dönüşmesi bizleri ve bütün şehrimizi üzmüştür. Özellikle şehir içinde meydana gelen sel baskınlarının sebebinin Bozkurt mahallemizde armağan İlci bulvarındaki çok eski dere menfez geçişinden kaynaklandığını, yaklaşık 35 yılı aşkın bu yol geçiş menfezinin çok dar olması gelen yağmur suyunun caddelere ve sokaklara taşmasına, vatandaşımızın evlerine su baskınlarına ve maalesef bir vatandaşımızın vefatına sebep olmuştur.

DSİ CHP’li BURDUR BELEDİYESİNİ 2019 YILINDA UYARMIŞTIR!!

Kamuoyuylada paylaşacağımız 28.06.2019 tarihli ayrıntılı bir yazı ile Devlet su işleri Bozkurt Mahallesi Depremevleri mevki Armağan İlci caddesi dere geçiş menfezi hakkında fotoğraflı belge ile uyarıda bulunmuş ve 35 yılı aşkın bu menfezin acil yeniden genişletilerek yapılması konusunda CHP’li Burdur Belediyesine bildirmiştir.

MAALESEF BELEDİYECİLİK YERİNE MİLETVEKİLLİĞİ YARIŞI VAR!

CHP’li Burdur Belediyesi 3 yıl önce bütün uyarılara rağmen sorumluluk alanlarında hizmet vermesi gerekiyorken, belediye hizmetlerini bırakarak CHP’li belediye yöneticilerin milletvekilliği yarışında olduklarını ve kendi sorumluluk alanları dışında gezdiklerini görüyor ve şehrimiz adına üzüntüyle takip ediyoruz.

SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ!

Bütün uyarılara rağmen dere geçişlerini yapmayan ve 1 vatandaşımızın vefatına sebep olan CHP’li Burdur Belediyesi Yöneticileri hakkında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız ve ayrıca İçişleri Bakanlığından konun ayrıntılı araştırılması konusunda müfettiş isteyeceğiz.

HEM SUÇLULAR, HEM GÜÇLÜLER!!

Evet kendi sorumluluklarını unutturmak için her platformda yüksek sesle bağıranlar ve iftira atmaya çalışanlara karşı doğruları belgeler ile anlatmaya AK Parti teşkilatları olarak devam edeceğiz. Elbette afetler karşısında birçok önlem bazen yetersiz kalabilir ama kendi sorumluluklarını yerine getiremeyenler kendilerini gizlemek için çamur atmalarına da göz yummayacağız. Rabbim bir daha böylesine büyük afetleri bizlere yaşatmasın ve bütün kurumlarında hazırlıklı olmaları için var gücüyle çalışmalarını da halkımız beklemektedir. Bizlerde bu konularda destek olmak ve çalışmaların hızlanması için mücadele edeceğiz, her zaman her türlü işbirliğine varız.

----- REKLAM -----