KURNA TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR « Burdurweb, Burdur HaberKURNA TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

KURNA TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR

Son Güncelleme :

23 Haziran 2022 - 13:32

KURNA TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, inşaatı devam eden 143 konutlu Kurna TOKİ’lerde incelemelerde bulundu. Mengi, “Burada 143 konutumuz var. 62 tanesi 105 metrekare 3+1, 81 tanesi de 80 metrekare 2+1 dairelerden oluşuyor. Burdur’umuza bu yatırımı kazandırmaktan çok mutluluk duyduk. Milletvekillerimizle beraber yatırımlarımızın hepsinin takipçisiyiz.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve parti üyeleriyle birlikte Kurna’da inşaatı devam eden TOKİ konularında incelemelerde bulundu.

“Burada bütün imkanlar, olanaklar apartman içinde olacak”

İncelemelerin ardından ziyaret hakkında gazetecilere konuşan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Bugün Kurna bölgesinde yeni TOKİ konutları inşaatındayız. Şantiye şefimiz ve partililerimizle beraber incelemelerde bulunduk. Çok güzel olmuş, olmaya da devam ediyor. Çok hızlı bir şekilde inşaatlarımız yükseliyor. Mart ayında başlayan firmamız şu an çok hızlı bir şekilde inşaat yapımına devam ediyor. İnşallah yıl sonuna inşaatın birçok kalemini bitirerek kabul işlemlerine geçmeyi planlıyorlar ve Nisan ayında da anahtar teslimi yapmayı hedefliyoruz. Burada 143 konutumuz var. 62 tanesi 105 metrekare 3+1, 81 tanesi de 80 metrekare 2+1 dairelerden oluşuyor. Şu an 4 bloğun kaba inşaatı tamamlanmış durumda diğer 3 bloğa da geçmek üzereler. Bayram sonunda bu 3 bloğumuzun da Ağustos ayında kaba inşaatları biterek ince işçiliklerine devam edecekler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız TOKİ Başkanlığı üzerinden modern, çok güzel site tarzında bir yer yapıyor. Burada bütün imkanlar, olanaklar apartman içinde olacak. Benim burada beğendiğim en önemli konu çöp konusu. Her daire için daireye bağlı bodrumda ortak bir çöp alanımız var. Daireden bir menfezde çöp alanına kendi çöpünü bırakarak, tek bir noktada toplanarak kapıcı bu çöpü oradan alıp çöp istasyonuna teslim edecek. Bu çok önemli ve tabi ki diğer teknolojik imkanların da hepsini inşaat yapımında yüklenici firmamız gerçekleştiriyor.” dedi.

“Burdur merkezde de kentsel dönüşümün başlaması gerekiyor”

‘Burdur’umuza bu yatırımı kazandırmaktan çok mutluluk duyduk.’ diyen Mengi, “Yüklenici firmamızda gerçekten çok gayretli. Ben Cumhurbaşkanımıza, Milletvekillerimize, Sayın Valimize, Bakanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burdur’da böyle yapıların sürekli devam etmesi gerekiyor. Konut ihtiyacını karşılamamız gerekiyor. Burdur merkezde de kentsel dönüşümün başlaması gerekiyor. Bu konuda da Burdur Belediyesine tekrar çağrıda bulunuyoruz. Burdur depreme hazırlanmalıdır. Çünkü 1971 depreminden kalan birçok eski yapılarımız var. Artık bunları dönüştürmemiz ve hayati riski ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bu yüzden biz tekrar Burdur Belediyesine çağrıda bulunuyoruz. Burada bir bloğun kaba inşaatı kalıp sistemi ile yapılıyor, 14 günde tamamlanıyor çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Daha Burdur meydanındaki kaldırımı bir senede döşeyemeyenler burada 14 günde nasıl kalıp inşaatı yapılır gelip öğrenebilirler. Biz hizmet istiyoruz ama vakti zamanında yetişen, hızlı ve insanların ihtiyaçlarını karşılayan hizmeti Burdur’da hem merkezimizde hem de her yerde görmek istiyoruz ve Milletvekillerimizle beraber yatırımlarımızın hepsinin takipçisiyiz.” diye konuştu.

“Taşın altına elimizi hep beraber koyalım”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Üniversite bölgemizde burada çok binamız var, cezaevimiz var, AFAD binamız, KYK Yurtlarımız, Üniversitemiz ve TOKİ’miz var ve her geçen gün bu bölge büyüyor. Biz bu bölgenin daha çok büyümesini istiyoruz. Şehrimizin büyümesini istiyoruz. Bu bölgenin şehre kazandırılması gerekiyor. Altyapısının çözülmesi gerekiyor ve bu altyapı sorunlarının da beraber Bakanlığımız ve Belediyemiz beraber ortak çalışma ile İller Bankası üzerinden buraların elden geçmesi gerekiyor ve buralara bir an önce de dertlenmek gerekiyor. Biz desteğiz, Burdur Belediyesi bu konuda çalışmayı bir an önce başlatıp İller Bankası ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız üzerinden bu bölgenin altyapısını ve imarını çözmemiz gerekiyor. Hep beraber burayı şehre kazandırmamız gerekiyor çünkü şehir büyümeli, genişlemeli ve üniversite ile iç içe olmalı, bütünleşmeli ve bu turizm yolumuzu da şehre kazandırmamız gerekiyor. Bunun hepsini hep beraber gerçekleştirebiliriz. Bu konuda biz Burdur Belediye Başkanı’ndan, Belediye Meclisinden destek bekliyoruz. Taşın altına elimizi hep beraber koyalım.” ifadelerini kullandı.

Şantiye Şefi Abdülmuttalip Kaya ise şunları söyledi;
“Çok güzel kapsamlı bir proje oldu”
“Burada projemiz dahilinde 62 tane 3+1 GB tipi dediğimiz 105 metrekarelik daireler, 81 tane 2+1 GK tipi dediğimiz dairelerimiz mevcut, 1 adet kapıcı dairemiz, kadın erkek mescitlerimiz, 6 adet dükkanımız, fitness alanımız, çocuk oyun alanlarımız var. Çöp çitlerimiz, kazan bacalarımız, kazan dairelerimiz, bütün her şey vatandaşın hali hazırda kullanabileceği şekilde hazırlanıp, geçici kabulü yapılıp aksi bir durum olmadığı müddetçe Nisan sonu itibarıyla da anahtarlarımızı dağıtıp, vatandaşlarımızın hizmetine açmayı istiyoruz. Gerek Belediyemizden gerek İl Başkanlığımızdan gerekli desteği her zaman gördük, görmeye de devam edeceğimizi umuyoruz. Burası vatandaşlarımız için çok güzel bir hizmet olacağına inanıyoruz çünkü çok güzel kapsamlı bir proje oldu. Vatandaşlarımızın burada her türlü vakit geçirebileceği oturma alanları, oyun alanları, spor ve aktivite alanları proje bittiği takdirde her türlü imkanları mevcut olacak”

----- REKLAM -----