BAŞKAN AKBULUT, “TARIMI HOR GÖREN YARINI ZOR GÖRÜR” « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, BAŞKAN AKBULUT, “TARIMI HOR GÖREN YARINI ZOR GÖRÜR” « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava 21° Orta
DOLAR 32,3298 %% -0.02
EURO 35,1810 %% 0.6
GRAM ALTIN 2.401,58 %% -0,56
ÇEYREK A. 3.926,58 %% -0,56
BITCOIN 67.721,51 %0.413
SON DAKİKA

BAŞKAN AKBULUT, “TARIMI HOR GÖREN YARINI ZOR GÖRÜR”

Son Güncelleme :

16 Ağustos 2022 - 11:32

BAŞKAN AKBULUT, “TARIMI HOR GÖREN YARINI ZOR GÖRÜR”

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut çiftçilerle buluştu. Başkan Akbulut Burdur’da ilçe ilçe, köy köy ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerinde çiftçilerle sohbet eden Başkan Akbulut, “Tek Kurtuluş Üretim! CHP çiftçinin üretmesinin önündeki bütün engelleri kaldıracak ve üretmesi için gereken destekleri zamanında verecektir” dedi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ilçe ilçe köy köy dolaşarak çiftçileri ziyaret etti. Köy meydanlarında kalabalık çiftçi guruplarıyla sohbet eden Akbulut tarım yapılmasının önündeki sorunları dinledi. İzzet Akbulut, “AKP iktidara geldiğinden bu yana Konya yüzölçümündeki alan kadar Türkiye’de ekilmiyor.  Çiftçinin çektiği sıkıntılardan dolayı ekilmiyor. Çiftçi üretim maliyetlerinin artması sonucunda üretime ara vermiş durumda. Hangi köye gidersek gidelim köylerdeki genç nüfusunun azaldığını görüyoruz. Kırsalda azalan genç nüfus, ilerde tarım için çok kötü bir gelişmedir” ifadelerine yer verdi.

CHP ÇİFTÇİNİN YANINDA OLACAK
Çiftçilere CHP’nin tarım politikalarını anlatan Başkan Akbulut,  “Milli ekonominin temeli tarımdır. Tarımı hor gören yarını zor görür! Üreten, tekrar kendi kendine yetebilen bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz! CHP diyor ki; Biz Türkiye’deki tarım alanlarını muhakkak koruyacağız. İmara açmayacağız. Rantlara kurban etmeyeceğiz. AKP zamanında yasa çıkmasına rağmen milli gelirden tarıma destek yapılmadı. Yapılsa da çiftçinin ihtiyacı olan zamanda yapılmadığı için üretici faydasını tam anlamıyla göremedi. CHP iktidarında destek ekim ayında çiftçinin hesabına yatacak. Tarıma her dönem destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

“VATANDAŞA HİZMET ETMEK SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRECEĞİZ”
Mevcut hükümetin hizmet yerine politika yaptığını belirten Akbulut, “Siyaset politika üretme sanatıdır. Vatandaştan aldıklarını yandaşlarına kazandıran bir anlayışla çalışan iktidar var. Bizim yandaş yaratmak gibi derdimiz yok. Vatandaştan aldığımız vergileri yine vatandaşımıza hizmet olarak aktarmak gibi sorumluğumuz vardır. Emeklilerimize en az asgari ücret tutarında ikramiye vereceğiz. Ülkemizi ve vatanımızı çok seviyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri olduğumuz için de gurur duyuyoruz” İfadelerine yer verdi.

----- REKLAM -----