Başkan Mengi’den Burdur Şeker Fabrikasına çıkarma « Burdurweb, Burdur HaberBaşkan Mengi’den Burdur Şeker Fabrikasına çıkarma « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Başkan Mengi’den Burdur Şeker Fabrikasına çıkarma

Son Güncelleme :

01 Aralık 2022 - 17:16

Başkan Mengi’den Burdur Şeker Fabrikasına çıkarma

BURDUR ŞEKER FABRİKAMIZDA ŞU ANA KADAR 300 BİN TON PANCAR İŞLENDİ…

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Şeker Fabrikasına ziyaret etti.

2022/2023 dönemi 68.kampanya döneminde şeker fabrikası idarecilerine ve çalışanlarına hayırlı işler dileyen AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ziyaret sonrası şu açıklamalarda bulundu.

Başkan Mengi, ”Burdur Şeker Fabrikamızda bu sezon çok verimli bir çalışmayla şeker üretimimiz devam ediyor. Kampanyanın başladığı günden itibaren yaklaşık bugün itibarıyla 300 bin ton pancar işlendi ve devam ediyor. Bu işleme sayesinde yaklaşık 40.300 kg şeker ve hayvancılarımız için 67.100 ton küspe elde edildi. Geçen sene toplam işlenen pancar 460.000 ton civarında idi, şimdi bu sene planlanan işlenecek pancar 540.000 ton olacak inşallah. Bu güzel üretimin sağlanmasında başta Burdur Şeker Fabrikası Müdürümüz Turan Arslan olmak üzere bütün fabrika çalışanlarımıza ve Fabrikamızın üretiminin tam verimle sağlanması için revizyon imkanı sağlan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye çok teşekkür ederim.Burdur Şeker Fabrikamıza desteğimiz sonuna kadar devam edecek.” dedi.

----- REKLAM -----