Bucak Belediyesi’nden örnek proje « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber Bucak Belediyesi’nden örnek proje « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber
hava Sisli
DOLAR 28,9254 %% 0.01
EURO 31,4563 %% -0.04
GRAM ALTIN 1.927,25 %% 0,16
ÇEYREK A. 3.151,05 %% 0,16
BITCOIN 1.207.151 %5.798
SON DAKİKA

Bucak Belediyesi’nden örnek proje

Son Güncelleme :

07 Mart 2023 - 14:22

Bucak Belediyesi’nden örnek proje

BUCAK BELEDİYESİ AYAKKABI BOYACILARI İÇİN LOSTRA SALONU YAPIYOR

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve ekibi kent genelindeki her soruna çözüm bulmaya ve kente değer katmaya devam ediyor. Başkan Emrullah Ünal şimdi de kent genelinde ayakkabı boyacılığı yapan vatandaşlar için lostra salonu yapıyor. Bucak Belediyesi, ayakkabı boyacılığının daha iyi şartlarda yapılabilmesini sağlayacak lostra salonun yapımına başladı. Yıllardır Belediye Meydanı ve Cumhuriyet caddesinde ayakkabı boyayarak ekmek parası kazanmaya çalışan ayakkabı boyacıları için “Lostra Salonu” yapıyor.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Cumhuriyet caddesinde 15 metre kare alana kapalı ve ön tarafı katlanır cam olarak lostra salonu yapıyoruz.  Ayakkabıcı esnafımız kent genelinde dağınık ve uygun olmaya şartlarda hizmet veriyordu. Bu proje ile hem kentimizde hizmet veren ayakkabı boyacılarının daha sıcak bir ortamda çalışabilmelerini amaçladık hem de kent genelinde dağınık ve kötü görüntüyü sona erdirmek istedik Başkan Ünal açıklamasının devamında “şehir merkezinde yaptığımız birçok yenilikten sonra ayakkabı boyacılarını da belediye olarak unutmadık. Kapalı olacak mekanda Lostra salonunun açılmasından sonra yerleri belli olacak olan ayakkabı boyacıları, bundan böyle daha iyi şartlarda ve kapalı mekanda Bucak Halkına hizmet verecekler” dedi.

----- REKLAM -----