BUTSO’DAN ‘ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI’ TOPLANTISI « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, BUTSO’DAN ‘ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI’ TOPLANTISI « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava 13° Orta
DOLAR 32,2511 %% 0.14
EURO 35,0023 %% 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 %% 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 %% 0,36
BITCOIN 69.013,29 %0.44
SON DAKİKA

BUTSO’DAN ‘ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI’ TOPLANTISI

Son Güncelleme :

16 Mart 2023 - 13:12

BUTSO’DAN ‘ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI’ TOPLANTISI

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) “7440 Sayılı Kanun’la Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

BUTSO Konferans Salonundaki toplantıda Vergi Müfettişi Yeminli Mali Müşavir Murat Çiftçi sunum yaparak, yapılandırma hakkında bilgiler verdi. Toplantıya SMMO Başkanı Gürhan Özveren ve bazı işletmelerin muhasebecilerinin yanı sıra BUTSO üyeleri ve İşletme sahipleri katıldı. Çiftçi hem yeniden yapılandırma hakkında açıklamalarda bulundu ve hem de katılımcıların sorularını yanıtladı. 7440 sayılı kanunun genel çerçevede ele alındığı toplantıda şu ana başlıklarda bilgiler verildi:

Alacakların Yapılandırılması: Kapsam ve Tanımlar, Kesinleşmiş Alacaklar, Kesinleşmemiş veya Dava Safhasında Bulunanlar, İnceleme ve Tarhiyat Safhasında Bulunan İşlemler.

Matrah ve Vergi Artırımı: Gelir ve Kurumlar Vergisinde Matrah Artırımı, Gelir (Stopaj) ve Kurumlar (Stopaj) Vergisinde Artırım, Katma Değer Vergisi Artırımı, 2022 Yılına İlişkin Matrah ve Vergi Artırımı (Geçici 1. Madde).

İşletme Kayıtlarının Düzeltilmesi: İşletmede Mevcut Olduğu Halde Kayıtlarda Yer Almayan Emtia, Makine, Teçhizat ve Demirbaşlar, Kayıtlarda Yer Aldığı Halde İşletmede Bulunmayan Emtia, Makine, Teçhizat ve Demirbaşlar, Kayıtlarda Yer Aldığı Halde İşletmede Bulunmayan Kasa Mevcudu ve Ortaklardan Alacaklar.

Diğer Hükümler: Sosyal Güvenlik Kurumu Alacakları, Ortak Hükümler, Çeşitli Kurum Alacakları, Kurumlar Vergisi Mükelleflerine Getirilen Ek Vergi (Madde:10/27), Diğer Hükümle

----- REKLAM -----