İzzet Akbulut’tan kırmızı mazot müjdesi « Burdurweb, Burdur Haberİzzet Akbulut’tan kırmızı mazot müjdesi « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

İzzet Akbulut’tan kırmızı mazot müjdesi

Son Güncelleme :

28 Nisan 2023 - 17:06

İzzet Akbulut’tan kırmızı mazot müjdesi

CHP Burdur Milletvekili Adayı İzzet Akbulut seçim çalışmaları kapsamında bugün merkeze bağlı İlyas ve Karakent Köylerinde vatandaşlarla buluştu.

Köylülerin üretim maliyetinin yüksekliğinden ettikleri şikayetleri dinleyen Akbulut, CHP İktidarında çiftçilerin milli gelirden alması gereken %1 ilk desteğin verileceğini, 2006 yılında bu hakkın tanındığını fakat mevcut iktidarın bu desteği dağlamadığını, CHP İktidarlarında hakları olan bu desteğin çiftçilere dağlanacağını belirtti.

Sonrasında 8. Burdur Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışına katılan İzzet Akbulut, Tefenni İlçesinde Esnaf ziyareti, ardından Yeşilova’da taziye evlerine konuk oldu. Akşam ise Yarıköy’ de çalışmalarını devam ettiren Akbulut KDV’siz ÖTV’siz çiftçiye kırmızı mazot verileceğinin müjdesini verdi. Akbulut, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve bizlerin size sözüdür; Çiftçimizi toprağına kavuşturacağız, halkın düzenini beraber kuracağız” Dedi.

----- REKLAM -----