TIP FAKÜLTESİNİN AÇILMASINA BİNALİ YILDIRIM’DAN DESTEK « Burdurweb, Burdur HaberTIP FAKÜLTESİNİN AÇILMASINA BİNALİ YILDIRIM’DAN DESTEK « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

TIP FAKÜLTESİNİN AÇILMASINA BİNALİ YILDIRIM’DAN DESTEK

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 22:47

TIP FAKÜLTESİNİN AÇILMASINA BİNALİ YILDIRIM’DAN DESTEK

Ak Parti Burdur 1.sıra milletvekili adayı Adem Korkmaz’ın siyasete girdikten kamuoyunda gündeme getirdiği Burdur’a tıp fakültesi kurulması sözüne AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’dan tam destek geldi.

“Burdur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek verecek, 3 milletvekili adayını da Ankara’ya yollayacak”

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Burdur’a geldi. Binali Yıldırım, Burdur Kültür Merkezi’nde vatandaşlara ve partililere hitap etti. Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin çok önemli günlerden geçtiğine dikkat çekerek, AKParti’nin referandumlar, yerel seçimler ve genel seçimler olmak üzere yapılan 15 seçimi başarıyla geçtiğini, şimdi yapılacak olan bu 16 seçimde de yeni bir destan yazacağını söyledi. Bu seçimde Burdurluların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek vereceklerini belirten Yıldırım, Burdur’un AK Parti’nin 3 milletvekili adayını da güçlü bir şekilde Ankara’ya yollayacağına inandığını söyledi.

Burdur AKParti 1.sıra adayı Adem hocanın 8 yıllık rektörlük sürecinde üniversite de büyük işler yaptığını, büyük emekler verdiğinive Burdur’un gelişimine katkı sağladığını belirtenAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım,”Ben Adem hocanın yaptığı işlere şahidim” dedi.Binali Yıldırım, “Burdur,Bucaksız olur mu?Bucağında evladı olacak, onu da Adem hocanın yanına koyalım diyerek, AK parti 2.sıra adayı MustafaOğuz’a da destek istedi. Binali Yıldırım “Yetmez. Yıllarca bu davaya hizmet eden Volkan Mengi kardeşimizi de onların yanına katıyoruz. Ankara’ya uğurluyoruz” diyerek AK Partinin 3 Milletvekili adayı için Burdurlulardan tam destek istedi.

“MAKÜ’ye, Burdur’a Bir Tıp Fakültesi yakışmaz mı?”

Binali Yıldırım konuşmasında Burdur’a bir tıp fakültesinin açılması müjdesini de verdi. Daha önce rektörlüğü döneminde MAKÜ’de bir Tıp Fakültesi açılması için senato kararı alarak, bunu Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığına ileten Adem Korkmaz, siyasete atıldıktan sonra da Diş hekimliği Ağız ve Diş sağlığı Hastanesini nasıl Burdur’a kazandırdıysak, Burdur’a bir Tıp Fakültesi Hastanesinin açılması için de çaba sarf edeceğinin sözünü vermişti.   Korkmaz’ın Burdur kamuoyunda heyecan uyandıran Tıp Fakültesi sözüne AK Parti Genel Başkanı Vekili Binali Yıldırım’dan tam destek geldi. Binali Yıldırım” MAKÜ’ye ve Burdur’a bir Tıp Fakültesi yakışmaz mı?  Adem hocam, Mustafa Bey ve Volkan kardeşimizin seçimlerden sonraki ilk işleri bunu takip etmek ve Tıp Fakültesini MAKÜ’ye kazandırmak, Burdur’a kazandırmak. Hayırlı uğurlu olsun. “   dedi.

----- REKLAM -----