.MAKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr.  Hüseyin Dalgar « Burdurweb, Burdur HaberMAKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr.  Hüseyin Dalgar « Burdurweb, Burdur Haber
hava

MAKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr.  Hüseyin Dalgar

Son Güncelleme :

06 Haziran 2023 - 17:29

MAKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr.  Hüseyin Dalgar

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) rektörlüğüne Prof. Dr.  Hüseyin Dalgar atandı. Rektörlük Devir Teslim töreni rektörlük makamında gerçekleştirildi.

Törende vekaleten rektörlük görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Durmuş Acar, yerini yeni rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar’a devretti. Törene MAKÜ Yönetimi, akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Durmuş Acar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli projelerinden bir tanesi bu. Bütün şehirlerdeki üniversite projesinin en önemli ayaklarından bir tanesi olan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin şehriyle bütünleşen ve o şehre ciddi anlamda katkılar sağlayan bir üniversite mensubu olarak uzun süredir beraberce görev yaptığımız rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz, hepimizin bildiği üzere milletvekili olarak seçildi, bu sürecin bir parçası olarak rektör vekilliğini belli bir süre Yükseköğretim Kurulu’nun görevlendirmesiyle yürütmüş oldum. Tabi bu süreç içerisinde de Yükseköğretim Kurulu gerekli müracaatları alarak ve gerekli mülakatları yaptıktan sonra Cumhurbaşkanımıza öneride bulundu ve Cumhurbaşkanımızın da bugün itibariyle yine üniversitemizin içerisinden birini rektör olarak ataması bizleri memnun etti. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi emsallerine göre azımsanamayacak bir gelişme gösterdi ve bu gösterdiği gelişmede de en önemli paydaşlardan bir tanesi olan yönetim kademesinin her aşamasında görev yapan değerli hocamız Prof. Dr. Hüseyin Dalgar’ın rektörlüğe atanmasından dolayı büyük memnuniyet duyduk, kendisine bundan sonraki görevinde başarılar diliyoruz. Şundan hiç kuşkumuz yok ki, üniversitemizi gelmiş olduğu noktalardan çok daha ileriye taşıyacak bir yetkinliğe sahip, bu bölgenin insanı olarak bu bölgeye ciddi anlamda katkılar yapmış ve yapmaya devam edecektir. Kendisine başarılar diliyorum. Hayırlı olsun diliyorum. Allah mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ise, Prof. Dr. Durmuş Acar ve tüm MAKÜ ailesine üniversiteye yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederek şunları belirtti: “Bu onurlu görevi öncelikle şahsıma tevdi eden, tensip buyurarak layık gören Cumhurbaşkanımıza, Yükseköğretim Kurulu Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu süreçte bize destek veren, gönül desteği, dua desteği ile her zaman her türlü yanımızda olan, iyi niyetlerini ifade eden bütün dostlara, bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ayrı ayrı isimlerini saymakla bitiremeyecek kadar çok dostumuz ve arkadaşımız olduğunu bu süreçte bizim için dua eden çok insan olduğunu görme fırsatım oldu. Bundan dolayı çok onurluyum. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi gibi önemli bir kurumda Milli Şairimizin ismini taşıyan önemli bir üniversitede, üniversitenin temelinden başlayarak bugün şahsıma tevdi edilen bu göreve gelmiş olmaktan dolayı çok onurluyum, çok gururluyum ve bu görevin sorumluluğunun da zorluğunun da farkındayım. Bunun için bugüne kadar edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda elimizden gelen gayreti ve özveriyi göstererek başarılı olmaya çalışacağız.” dedi.

----- REKLAM -----